UNEC professoru “Beynəlxalq Siyasi İqtisad” konqresində çıxış edib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) “İqtisadi nəzəriyyə” kafedrasının müdiri, professor Əlican Babayev Rusiyada keçirilən III “Beynəlxalq Siyasi İqtisad” konqresi və IV Beynəlxalq elmi-praktiki konfransda iştrak edib. Hər iki tədbir M.V.Lomonosov adına Moskva Dövlət Universitetinin, Beynəlxalq Siyasi İqtisad Assosiasiyasının, Yeni Sənaye İnkişafı İnstitutunun və Cənub Federal Universitetinin təşkilatçılığı ilə keçirilib.
“Beynəlxalq Siyasi İqtisad” konqresində “Siyasi istisad: tarixi, nəzəriyyə, metodologiya; siyasi iqtisad və ekonomiks” adlı birinci bölmənin moderatorlarından olan UNEC professoru Əlican Babayev “Müasir  iqtisadi nəzəriyyə və onun struktur hissələri” mövzusunda  məruzə ilə çıxış edib. Konqresdə MDB, Böyük Britaniya, Fransa, Kanada, İsrail, Polşa və Ruminiya alimləri iştirak ediblər.
IV Beynəlxalq elmi-praktiki konfransı “Rusiya Qlobal İqtisadiyyatda: çağırışlar və inkişaf institutları” mövzusuna həsr olunub.

UNEC Professor made a speech in “International Congress of Political Economy”
Head of the Department of “Economic Theory” of Azerbaijan State University of Economics, Professor Alijan Babayev attended III “International Congress of Political Economy” and IV International Scientific-practical conference held in Russia. Both events were organized by Moscow State University named after M.V.Lomonosov, International Association of Political Economy, Institute of New Industrial Development and Southern Federal University.
One of the moderators of I section on “Political Economy: history, theory, methodology; Political Economy and Economics” of the “International Congress of Political Economy” UNEC Professor Alijan Babayev made a speech on “Modern Economic Theory and its structural parts”. Scholars from CIS, Great Britain, France, Canada, Israel, Poland and Romania participated in the Congress.
IV International Scientific- practical Conference was on “Russia in Global Economy: Challenges and Development Institutions”.