UNEC professoru “Beynəlxalq Siyasi İqtisad” konqresində çıxış edib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) “İqtisadi nəzəriyyə” kafedrasının müdiri, professor Əlican Babayev Rusiyada keçirilən III “Beynəlxalq Siyasi İqtisad” konqresi və IV Beynəlxalq elmi-praktiki konfransda iştrak edib. Hər iki tədbir M.V.Lomonosov adına Moskva Dövlət Universitetinin, Beynəlxalq Siyasi İqtisad Assosiasiyasının, Yeni Sənaye İnkişafı İnstitutunun və Cənub Federal Universitetinin təşkilatçılığı ilə keçirilib.
“Beynəlxalq Siyasi İqtisad” konqresində “Siyasi istisad: tarixi, nəzəriyyə, metodologiya; siyasi iqtisad və ekonomiks” adlı birinci bölmənin moderatorlarından olan UNEC professoru Əlican Babayev “Müasir  iqtisadi nəzəriyyə və onun struktur hissələri” mövzusunda  məruzə ilə çıxış edib. Konqresdə MDB, Böyük Britaniya, Fransa, Kanada, İsrail, Polşa və Ruminiya alimləri iştirak ediblər.
IV Beynəlxalq elmi-praktiki konfransı “Rusiya Qlobal İqtisadiyyatda: çağırışlar və inkişaf institutları” mövzusuna həsr olunub.

Профессор UNEC выступил на конгрессе «Международная политическая экономия»
Заведующий кафедрой Экономической теории Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC), профессор Алиджан Бабаев принял участие в состоявшемся в России в III конгрессе «Международная политическая экономия» и IV Международной научно-практической конференции. Оба мероприятия состоялись при организационной поддержке Московского государственного университета им. М. В. Ломоносова, Международной ассоциации политической экономии, Института нового индустриального развития и Южного федерального университета.
На конгрессе «Международная политическая экономия» выступил с докладом один из модераторов первого сектора «Политическая экономия: история, теория, методология: политическая экономия и экономикс» профессор UNEC Алиджан Бабаев на тему «Современная экономическая теория и ее структурные части». В конгрессе приняли участие ученые стран СНГ, Великобритании, Франции, Канады, Израиля, Польши и Румынии.
IV Международная научно-практическая конференция посвящена теме «Россия в глобальной экономике: призывы и институты развития».