UNEC professoru konfransda çıxış edib
Vergilər Nazirliyinin Tədris Mərkəzində Ümummilli lider Heydər Əliyevin xatirəsinə həsr olunmuş “Vergilər” mövzusunda keçirilən 11-ci olimpiadanın yekun mərhələsində  UNEC-in Elm şöbəsinin müdiri, prof. Zahid Məmmədov iştirak edib.
Olimpiada çərşivəsində “Vergi sistemində aparılan islahatlarda ali təhsil müəssisələrinin rolu” mövzusundə keçirilən konfransda prof. Z.Məmmədov  “Vergi sistemində aparılan islahatlarda UNEC təcrübəsi” mövzusunda məruzə edib. Professor  konfrans haqqında AzTV, Lider TV, Xəzər TV və ARB telekanallarına müsaibə verib.
Ölkənin 17 ali məktəbinin 300-dən yuxarı tələbə və magistrının iştirak etdiyi olimpiadanın əsas məqsədi ali təhsil müəssisələrində təhsil alan tələbələrin vergi sahəsində biliklərinin artırılması, bilik səviyyəsi yüksək olan tələbələrin müəyyən edilməsi, gələcəkdə vergi sahəsi üzrə mütəxəssisərin yetişdirilməsi üçün zəmin yaradılmasından ibarətdir.

UNEC Professor made a speech in the Conference
Director of UNEC’s Science Department, Prof. Zahid Mammadov has made a speech in the final stage of the 11th Olympiad dedicated to National Leader Heydar Aliyev’s memory on “Taxes” held at the Training Center of the Ministry of Taxes.
Prof. Zahid Mammadov made a report on “UNEC Experience in Reforms held in Tax System” in the conference held on “The Role of Higher Education Institutions” in the Reforms held in Tax System” held within the Olympiad. The Professor gave interviews to the channels AzTV, Lider TV, Khazar TV and ARB.
The main goal of the Olympiad joined by more than 300 students and graduate from 17 higher education institutions of the country was to improve the students’ knowledge in tax, determining students with high intellect and to establish a ground for upbringing of specialists in tax in the future.