UNEC professoru konfransda çıxış edib
Vergilər Nazirliyinin Tədris Mərkəzində Ümummilli lider Heydər Əliyevin xatirəsinə həsr olunmuş “Vergilər” mövzusunda keçirilən 11-ci olimpiadanın yekun mərhələsində  UNEC-in Elm şöbəsinin müdiri, prof. Zahid Məmmədov iştirak edib.
Olimpiada çərşivəsində “Vergi sistemində aparılan islahatlarda ali təhsil müəssisələrinin rolu” mövzusundə keçirilən konfransda prof. Z.Məmmədov  “Vergi sistemində aparılan islahatlarda UNEC təcrübəsi” mövzusunda məruzə edib. Professor  konfrans haqqında AzTV, Lider TV, Xəzər TV və ARB telekanallarına müsaibə verib.
Ölkənin 17 ali məktəbinin 300-dən yuxarı tələbə və magistrının iştirak etdiyi olimpiadanın əsas məqsədi ali təhsil müəssisələrində təhsil alan tələbələrin vergi sahəsində biliklərinin artırılması, bilik səviyyəsi yüksək olan tələbələrin müəyyən edilməsi, gələcəkdə vergi sahəsi üzrə mütəxəssisərin yetişdirilməsi üçün zəmin yaradılmasından ibarətdir.

Профессор UNEC выступил на конференции
В состоявшейся в Учебном центре Министерства налогов заключительном этапе 11 олимпиады на тему «Налоги», посвященной памяти Общенационального лидера Гейдара Алиева, принял участие заведующий Научным отделом UNEC проф. Захид Мамедов.
На конференции на тему «Роль учреждений высшего образования в реформах, реализуемых в налоговой системе», состоявшейся в рамках олимпиады, проф. З.Мамедов выступил с докладом на тему «Опыт UNEC в реформах, реализуемых в налоговой системе». Профессор по поводу конференции дал интервью на телеканалах AzTV, Lider TV, Xəzər TV и ARB.
Основной целью олимпиады, в котором участвовали свыше 300 студентов и магистров из 17 высших школ, являлось повышение знаний в сфере налогов студентов, обучающихся в высших учебных заведениях, выявление студентов с высоким уровнем знаний, создание почвы для подготовки специалистов в налоговой сфере.