UNEC professoru nüfuzlu universitetin təlimlərinə qatılacaq
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) professoru, Rusiya Federasiyasının iqtisad elmləri doktoru Sadıqov Elnur qış məktəbində mühazirə oxumaq üçün Sankt Peterburqa ezam olunacaq.
Rusiya Hökuməti yanında Maliyyə Universitetinin Sankt-Peterburq filialında keçirilən təlimlər iqtisadyönümlü universitetlərin maliyyə-kredit ixtisası üzrə elmi-pedaqoji kadrları üçün təşkil olunub. E.Sadıqov təlimdə beynəlxalq valyuta və kredit münasibəti fənni üzrə mühazirə oxuyacaq.
“Təhsildə inteqrasiyanın yeni formaları, elm və biznes” mövzusunda keçirilən təlimlərdə Avropa və Asiyanın beynəlxalq təhsil təcrübəsi öyrəniləcək. Eyni zamanda iqtisad üzrə ali məktəblərin məzunları ilə  müasir tələblər barədə müzakirələr aparılacaq.

Профессор UNEC принял участие на тренингах престижного университета
Профессор Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC), доктор экономических наук Российской Федерации Садыгов Эльнур для участия на тренингах зимней школы командирован в Санкт-Петербург.
Тренинги, проводимые в Санкт-Петербургском филиале Финансового университета при Правительстве России, организованы для научно-педагогических кадров по специальности финансы-кредит университетов экономического профиля.
В зимней школе, проводимом на тему «Новые формы интеграции в образовании, наука и бизнес», будет изучен международный опыт образования Европы и Азии. В то же время состоится дискуссия по экономике с выпускниками высшей школы по вопросам  современных требований.