UNEC professoru nüfuzlu universitetin təlimlərinə qatılacaq
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) professoru, Rusiya Federasiyasının iqtisad elmləri doktoru Sadıqov Elnur qış məktəbində mühazirə oxumaq üçün Sankt Peterburqa ezam olunacaq.
Rusiya Hökuməti yanında Maliyyə Universitetinin Sankt-Peterburq filialında keçirilən təlimlər iqtisadyönümlü universitetlərin maliyyə-kredit ixtisası üzrə elmi-pedaqoji kadrları üçün təşkil olunub. E.Sadıqov təlimdə beynəlxalq valyuta və kredit münasibəti fənni üzrə mühazirə oxuyacaq.
“Təhsildə inteqrasiyanın yeni formaları, elm və biznes” mövzusunda keçirilən təlimlərdə Avropa və Asiyanın beynəlxalq təhsil təcrübəsi öyrəniləcək. Eyni zamanda iqtisad üzrə ali məktəblərin məzunları ilə  müasir tələblər barədə müzakirələr aparılacaq.

UNEC’s Professor attended the training held by the prestigious university
The Professor of Azerbaijan State University of Economics (UNEC), Dr. of Economy of the Russian Federation Sadigov Elnur was sent on a business trip to attend the winter school training to Saint Petersburg.
The training held in Saint Petersburg branch of the Financial University under the Government of Russian Federation is organized for the scientific- pedagogical staff of the universities of economic profile.
The international European and Asian education experience will be acquired within the training held on “New Forms of the Integration in Education, Science and Business”. In addition, discussions on the modern requirements are to be made within the alumni of the higher education institutions on Economics.