UNEC regionun iqtisadyönümlü 4-cü universitetidir
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) ilk dəfə olaraq QS reytinq agentliyinin İnkişaf Etməkdə olan Avropa və Mərkəzi Asiya Universitetlərinin sıralamasında iqtisadyönümlü 4-cü universiteti olmaqla, regionun ən yaxşı 200 universiteti arasında qərarlaşıb. Mövzu ilə bağlı Azərbaycan Dövlət televiziyasının “Səhər” proqramında müzakirə aparılıb. Verilişin qonağı UNEC-in Beynəlxalq əlaqələr departamentinin rəhbəri Anar Kazımov olub. A.Kazımov UNEC-də həyata keçirilən islahatlardan, beynəlxalq əlaqələrdən danışıb.
UNEC-in Tədrisin keyfiyyətinin qiymətləndirilməsi və idarə edilməsi mərkəzinin direktoru Raqif Qasımov isə UNEC-də uğurla tətbiq edilən “Elektron Universitet Modeli” haqda məlumat verib. Ali təhsil müəssisəsində innovativ tədrisin üstünlüklərindən söz açan R.Qasımov “Elektron Universitet Modeli”ni gələcəkdə sosial şəbəkəyə çevirməyi düşündüklərini bildirib.

UNEC 4-й экономического профиля университет в регионе
Впервые Азербайджанский государственный экономический университет (UNEC) по результатам обнародованного рейтинга агентства QS  университетов Европы и Центральной Азии, являясь 4-м экономического профиля университетом, определился среди лучших 200 университетов региона. В связи с темой в программе “Səhər” Азербайджанского государственного телевидения состоялось обсуждение. Гостем передачи был руководитель Департамента международных отношений UNEC Анар Казымов.  А.Казымов рассказал о реализованных в UNEC реформах, их международных связях.
Директор Центра по оценке и управлению качеством обучения UNEC Рагиф Гасымов дал информацию об успешно применяемой в UNEC «Электронной модели университета».  Р.Гасымов, касаясь вопроса о преимуществах инновационного обучения в высших учебных заведениях, отметил о превращении в будущем «Электронной модели университета» в социальную сеть.