UNEC regionun iqtisadyönümlü 4-cü universitetidir
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) ilk dəfə olaraq QS reytinq agentliyinin İnkişaf Etməkdə olan Avropa və Mərkəzi Asiya Universitetlərinin sıralamasında iqtisadyönümlü 4-cü universiteti olmaqla, regionun ən yaxşı 200 universiteti arasında qərarlaşıb. Mövzu ilə bağlı Azərbaycan Dövlət televiziyasının “Səhər” proqramında müzakirə aparılıb. Verilişin qonağı UNEC-in Beynəlxalq əlaqələr departamentinin rəhbəri Anar Kazımov olub. A.Kazımov UNEC-də həyata keçirilən islahatlardan, beynəlxalq əlaqələrdən danışıb.
UNEC-in Tədrisin keyfiyyətinin qiymətləndirilməsi və idarə edilməsi mərkəzinin direktoru Raqif Qasımov isə UNEC-də uğurla tətbiq edilən “Elektron Universitet Modeli” haqda məlumat verib. Ali təhsil müəssisəsində innovativ tədrisin üstünlüklərindən söz açan R.Qasımov “Elektron Universitet Modeli”ni gələcəkdə sosial şəbəkəyə çevirməyi düşündüklərini bildirib.

UNEC is the 4th University of the Region of Economic Profile
Azerbaijan State University of Economics (UNEC) is listed the 4th among the best 200 economic-profiled universities of the region in the ranking list of QS Agency for Developing European and Central Asian Universities for the first time. The related issue was discussed in the Program “Seher” (Morning) broadcast by the State Television of the Republic of Azerbaijan. The Program’s guest was the Director of the International Relations Department AnarKazimov. A.Kazimov spoke about the reforms implemented at UNEC and the International relations.
And the Director of the Center for Assessment and Administration of the Quality of Education Ragif Gasimov spoke about the “Electronic University Model” applied at the University successfully. Mentioning about the advantages of the innovative teaching methods, R.Gasimov said that they think about converting “Electronic University Model” into a social networking in the future.