UNEC rektoru “ASAN Radio”da
Rektor canlı efirdə UNEC-də həyata keçirilən layihə və yeniliklər barədə danışıb. O, son üç ildə UNEC-in pedaqoji və inzibati heyətinə Avropa, Amerika və Kanadanın nüfuzlu universitetlərindən məzun olan 300-dən çox gəncin cəlb edildiyini bildirib. “Gənc müəllimlər” və “Gənc professorlar” layihəsinin əhəmiyyətindən bəhs edən Ə.Muradov UNEC-də Gənc Müəllimlər Şurasının yaradıldığını diqqətə çatdırıb.
UNEC-in təhsil imkanları və tədrisin keyfiyyəti haqqında məlumat verən rektor bu il universitetə yüksək balla qəbul olan abituriyentlərin sayının ötən illərə nisbətdə xeyli artdığına diqqət çəkərək, ikinci ixtisas qrupu üzrə 700 bal toplayan hər iki abituriyentin UNEC-i seçdiklərini qeyd edib. Rektor müsahibədə Elektron Universitet Modeli, 4 dildə təhsil, Differensial Əməkhaqqı Sistemi və digər yenilikləri dinləyicilərlə bölüşüb.

Ректор UNEC на “ASAN Radio”
В прямом эфире ректор рассказал об осуществляемых в UNEC проектах и новшествах. Он отметил, что за последние три года в педагогический и административный состав UNEC привлечены свыше 300 выпускников престижных университетов Европы, Америки и Канады. Говоря о значении проектов «Молодые преподаватели» и «Молодые профессора», А.Мурадов довел до внимания о создании в UNEC Совета молодых преподавателей.
Представив информацию об учебных возможностях и качестве обучения в UNEC, ректор отметил, что в этом году число абитуриентов, поступивших в университет с наивысшими баллами, по сравнению с минувшим годом значительно возросло, два абитуриента, набравшие 700 баллов по второй группе специальности, выбрали  UNEC.  В интервью ректор рассказал о модели Электронного университета, обучении на 4 языках, системе Дифференциальной заработной платы и других новшествах.