UNEC rektoru: “Gənc müəllimlər yeni təşəbbüslərlə çıxış etməlidirlər”
UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradov Quba Tədris, İdman və İstirahət Kompleksində müəllimlər üçün təşkil edilən “Qış Məktəbi”nin iştirakçıları ilə görüşüb.
Görüşdə Ə.Muradov ilk olaraq universitetdəki yeniliklər barədə məlumat verib. Bildirib ki, dünya səviyyəli universitetlər sırasında yer almağı hədəfləyən UNEC gənc kadrlarla işin qurulmasına xüsusi diqqət yetirir. Son 3 ildə ali məktəbə 300 gənc kadr, xüsusi ilə dünyanın aparıcı universitetlərinin məzunları cəlb edilib. Ə.Muradov əlavə edib ki, güclü kadr potensialına malik olan universitetdə bundan sonra da gənc müəllimlərin universitet həyatında rolu artırılacaq. Onun sözlərinə görə, bununla bağlı ali məktəbdə ciddi struktur islahatları aparılır. Rektor differensial əməkhaqqı sistemində fəal iştirak edən müəllimlərlə əməkdaşlığa xüsusi diqqət yetiriləcəyini deyib. Bunun üçün gənc müəllimlərin pedaqoji, elmi-tədqiqat işlərində, startap layihələrində daha fəal olmalarını tövsiyə edib. Rektor gənclərdən təşəbbüslər, yeni layihərələr gözlədiyini də xüsusi qeyd edib.
“Qış Məktəbi”nin iştirakçıları universitetdəki yeniliklərdən, qış təlimlərinin əhəmiyyətindən danışaraq, bir sıra təkliflərlə çıxış ediblər.
Sonda “Qış Məktəbi”ndə iştirak edən UNEC müəllimlərinə sertifikatlar təqdim edilib.
Qeyd edək ki, UNEC-in Quba Tədris, İdman və İstirahət Kompleksində təşkil edilən qış məktəbində Paris-Sorbon Abu-Dabi Universitetinin professoru Rida Ballaik Hourani və Litz David Riçard 115 müəllimə təlim keçib.

UNEC’s Rector, Professor Adalat Muradov met with the participants of the Winter School organized in the Guba Training, Sports and Recreation Complex.
Firstly, A.Muradov delivered the information about the innovations implemented at the university. He said UNEC that pretend to become the world-class university, renders special attention to the build relations with young cadres. Three hundred young professionals, especially alumni of the leading universities of the globe have been involved to university recently.  A.Muradov added that the role of young teachers would be increased at the university, which possess strong personnel potential. According to him, serious structural reforms are being held at the university in this connection. Rector stressed that special attention would be paid to cooperation with the active participants of the Differential Salary System. He made proposals for young teachers to be active in scientific-reseach works, start-up projects. Rector especially highlighted that he expects new initiatives and projects made by the young teachers.
The participants of the Winter School spoke about the innovations implemented at the university and the significance of the trainings; they made a series of proposals.
Afterwards, UNEC teachers who attended the Winter School were awarded certificates.
Note that, Professors of the Paris Sorbonne Abu-Dhabi Rida Ballaik Hourani and Litz David Richard conducted training to 115 teachers of UNEC at the Guba Training, Sports and Recreation Complex.