UNEC rektoru: “Gənc müəllimlər yeni təşəbbüslərlə çıxış etməlidirlər”
UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradov Quba Tədris, İdman və İstirahət Kompleksində müəllimlər üçün təşkil edilən “Qış Məktəbi”nin iştirakçıları ilə görüşüb.
Görüşdə Ə.Muradov ilk olaraq universitetdəki yeniliklər barədə məlumat verib. Bildirib ki, dünya səviyyəli universitetlər sırasında yer almağı hədəfləyən UNEC gənc kadrlarla işin qurulmasına xüsusi diqqət yetirir. Son 3 ildə ali məktəbə 300 gənc kadr, xüsusi ilə dünyanın aparıcı universitetlərinin məzunları cəlb edilib. Ə.Muradov əlavə edib ki, güclü kadr potensialına malik olan universitetdə bundan sonra da gənc müəllimlərin universitet həyatında rolu artırılacaq. Onun sözlərinə görə, bununla bağlı ali məktəbdə ciddi struktur islahatları aparılır. Rektor differensial əməkhaqqı sistemində fəal iştirak edən müəllimlərlə əməkdaşlığa xüsusi diqqət yetiriləcəyini deyib. Bunun üçün gənc müəllimlərin pedaqoji, elmi-tədqiqat işlərində, startap layihələrində daha fəal olmalarını tövsiyə edib. Rektor gənclərdən təşəbbüslər, yeni layihərələr gözlədiyini də xüsusi qeyd edib.
“Qış Məktəbi”nin iştirakçıları universitetdəki yeniliklərdən, qış təlimlərinin əhəmiyyətindən danışaraq, bir sıra təkliflərlə çıxış ediblər.
Sonda “Qış Məktəbi”ndə iştirak edən UNEC müəllimlərinə sertifikatlar təqdim edilib.
Qeyd edək ki, UNEC-in Quba Tədris, İdman və İstirahət Kompleksində təşkil edilən qış məktəbində Paris-Sorbon Abu-Dabi Universitetinin professoru Rida Ballaik Hourani və Litz David Riçard 115 müəllimə təlim keçib.

Ректор UNEC: «Молодые преподаватели должны выступать с новыми инициативами»
Состоялась встреча ректора UNEC, профессора Адалата Мурадова с участниками «Зимней школы», организованной для преподавателей в Учебно-спортивном комплексе отдыха Губы.
На встрече А.Мурадов дал информацию о новшествах в университете. Он отметил, что UNEC, нацелившийся занять место среди университетов мирового уровня, уделяет особое внимание работе с молодыми кадрами. За последние 3 года в университет привлечены 300 молодых кадров, в частности выпускники ведущих университетов мира. А.Мурадов добавил, что в университете с сильным кадровым потенциалом и впредь повысится роль молодых преподавателей. По его словам, в связи с этим в высшей школе реализуются серьезные структурные реформы. Ректор отметил об уделении особого внимания сотрудничеству с преподавателями, проявившими активность в системе дифференциальной заработной платы. Поэтому он рекомендовал молодым преподавателям проявить большую активность в педагогической, научно-исследовательской работах, осуществлении проектов стартапа. Особое внимание ректор обратил на то, что ждет от молодежи проявления инициативы и новых проектов.
Участники «Зимней школы» рассказали о новшествах в университете, значении зимних тренингов и внесли ряд предложений.
В конце преподавателям UNEC, принявшим участие в «Зимней школе» были вручены сертификаты.
Следует отметить, что в зимней школе, состоявшейся в Учебно-спортивном комплексе отдыха Губы, профессора Университета Париж-Сорбонна Абу-Даби Рида Баллаик Гоурани и Литз Давид Ричард провели тренинг 115 преподавателям.