Aprelin 18-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) məzunu, şəhid Nazim Cəbrayılovun anım günüdür.
Nazim İbrahim oğlu Cəbrayılov 1949-cu il, martın 2-də Ağdam şəhərində anadan olub. 1970-cı ildə Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutunun “Ticarətin iqtisadiyyatı” fakültəsini bitirib. Təyinatla Türkmənistanın Aşqabad şəhərinə göndərilib. Aşqabad şəhər DİŞ-nin SƏDM bölməsində işləyib. Nazim Cəbrayılov Kalininqrad milis məktəbində oxuyaraq ikinci ixtisas diplomu alıb. Bir müddət çalışdıqdan sonra vətənə qayıdaraq, 2711 saylı hərbi avtomobil dəstəsində hərbi mühəndis vəzifəsində işləyib.

On April 18 is the alumnus of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) Martyr Nazim Jabrayilov’s Commemoration Day.
Nazim Ibrahim Jabrayilov was born on March 2 1949 in Aghdam city. He graduated from the Faculty of “Economy of Trade” of Azerbaijan Institute of the National Economy in 1970. He was assigned to Ashkhabad of Turkmenistan; served in the department of the IAD. Studying in the Kaliningrad police school he got the dual degree. After a while he came back to Motherland and the served as a military engineer in military a group of military vehicles №2711.