UNEC stendi mükafata layiq görüldü
Bakı Ekspo Mərkəzində start götürmüş XII Azərbaycan beynəlxalq təhsil sərgisində UNEC stend “The most attractive stand” (“Ən cəlbedici stend”) mükafatına layiq görülüb.
UNEC stendində ali təhsil ocağının təqdim etdiyi mübadilə proqramları, UNEC-də təhsil alaraq xarici ölkələrin nüfuzlu ali məktəblərinin diplomlarını almaq imkanları, əlavə təqaüd fürsətləri və digər faydalı məlumatlar əks olunmuşdu.
Ziyarətçilərə UNEC stendində Texnologiya və dizayn fakultəsinin tələbələrinin əl işlərini yerinə yetirmə prosesini izləmək imkanı yaradılmışdı. Burada tələbələr parçanın kompüterdə qrafik tərtibatı, nimçələrə ornamental naxışların verilməsi, akril boyalarla rəsm çəkilişi işlərini yerinə yetirirdilər. UNEC stendində, həmçinin, dekorativ incəsənət nümunələri, malbert üzərində tələbələrin əl işləri, dekorativ naturmort, qrafik dekorativ boyakarlıq nümunələri xüsusi marağa səbəb oldu.

Стенд UNEC удостоен награды
На XII Азербайджанской международной выставке образования, стартующей в Бакинском Экспоцентре, стенд  UNEC был удостоен награды «The most attractive stand» («Самый привлекательный стенд»).
На стенде UNEC нашли отражение программы обмена, представленные  высшим учебным заведением, возможности получения дипломов престижных зарубежных вузов, обучаясь в UNEC, дополнительные стипендиальные возможности и другая полезная информация.
На стенде UNEC посетителям была дана возможность ознакомиться с процессом выполнения ручных работ студентами  факультета Технологии и дизайна. Студентами были выполнены работы по графическому оформлению ткани на компьютере,  орнаментальным узорам на посуде, картинам акриловыми красками.   Особый интерес на стенде UNEC  вызвали также образцы декоративного искусства, ручные работы студентов на мольберте, декоративные натюрморты, образцы графической  декоративной живописи.