Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Tələbə Elmi Cəmiyyətinin (TEC) ali orqanının ilk dəfə konfransı keçirilib. Konfransda universitetin fakültə və kafedra rəhbərləri, TEC-in struktur bölmələr üzrə elmi rəhbər və üzvləri iştirak ediblər.
Tələbələrlə iş üzrə prorektoru, dosent Səadət Qəndilova UNEC-in Elmi şurasının qərarı ilə qəbul olunan TEC-in tədbirlər planını konfrans iştirakçılarına təqdim edib. Sənədin əhəmiyyəti barədə çıxış edən UNEC TEC-in elmi rəhbəri, dosent Emin Qəribli cəmiyyətin koordinasiya şurasının yaradılması təklifini irəli sürüb. Sonra tədbirlər planından irəli gələn məsələr barədə müzakirələr aparılıb və təkliflər verilib.
Müzakirələr nəticəsində cəmiyyətin fəaliyyətinin təklmilləşdirilməsinə dair birgə elmi  seminar və konfransların keçirilməsi, tanınmış alimlərin iştirakı ilə master-klasların təşkili barədə fikir mübadiləsi aparılıb.

Состоялась конференция высшего органа СНО UNEC
Впервые состоялась конференция высшего органа Студенческой научной организации (СНО) Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC).  В конференции приняли участие руководители факультетов и кафедр, научные руководители и члены  структурных подразделений СНО.
Проректор по работе со студентами, доцент Саадат Гандилова представила участникам конференции план мероприятий СНО, принятого Ученым советом UNEC. Выступивший по вопросу о значении документа научный руководитель СНО UNEC, доцент Эмин Гарибли выдвинул предложение о создании координационного совета общества.  Затем были обсуждены вопросы, исходящие из плана мероприятий, и выдвинуты предложения.
В результате обсуждений прошел обмен мнениями по проведению совместных научных семинаров и конференций, организации мастер-классов с участием известных ученых по совершенствованию деятельности общества.