Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Tələbə Elmi Cəmiyyətinin (TEC) ali orqanının ilk dəfə konfransı keçirilib. Konfransda universitetin fakültə və kafedra rəhbərləri, TEC-in struktur bölmələr üzrə elmi rəhbər və üzvləri iştirak ediblər.
Tələbələrlə iş üzrə prorektoru, dosent Səadət Qəndilova UNEC-in Elmi şurasının qərarı ilə qəbul olunan TEC-in tədbirlər planını konfrans iştirakçılarına təqdim edib. Sənədin əhəmiyyəti barədə çıxış edən UNEC TEC-in elmi rəhbəri, dosent Emin Qəribli cəmiyyətin koordinasiya şurasının yaradılması təklifini irəli sürüb. Sonra tədbirlər planından irəli gələn məsələr barədə müzakirələr aparılıb və təkliflər verilib.
Müzakirələr nəticəsində cəmiyyətin fəaliyyətinin təklmilləşdirilməsinə dair birgə elmi  seminar və konfransların keçirilməsi, tanınmış alimlərin iştirakı ilə master-klasların təşkili barədə fikir mübadiləsi aparılıb.

Conference of UNEC SSS’s Supreme Body
The fist Conference of the Supreme Body of the Student Scientific Society has been held at Azerbaijan State University of Economics (UNEC). The conference was attended by the Heads of the university faculties and departments, scientific supervisors and members of the SSS on structural units.
A Vice- rector Students’ Affairs, Associate Professor Saadat Gandilova introduced to the participants the SSS’s Action Plan adopted by the UNEC Academic Council. Speaking about the significance of the document, Scientific Supervisor of the SSS, Associate Professor Emin Garibli made a proposal on establishing the coordination board of the society. Then the actions and proposals arising from the actions plan were discussed within the conference.
Views on the organization of joint seminars and conferences to improve the society’s performances and master- classes by the famous scholars were made as a result of discussions.