“İqtisadçı Tələbələrin Elmi Fəaliyyətinə Yardım” İctimai Birliyinin sədri Aslan Əzimzadə
2015-2019-cu illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) “Dünya iqtisadiyyatı” ixtisası üzrə bakalavr təhsili alıb. 2019-2021-ci illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) “Dünya iqtisadiyyatı” ixtisası, “Beynəlxalq maliyyə və valyuta kredit münasibətləri” ixtisaslaşması üzrə magistr təhsili alaraq magistratura pilləsini fərqlənmə ilə bitirmişdir. Magistr dissertasiya mövzusu “Çin Xalq Respublikasının maliyyə sisteminin dayanıqlı inkişafını şərtləndirən əsas istiqamətlər” olmuşdur. 2021-ci ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) “Dünya iqtisadiyyatı” ixtisası üzrə doktorantura pilləsinə qəbul olmuşdur.
2014-2017-ci illərdə Heydər Əliyev adına Azərbaycan-Qazaxıstan Respublika Dostluq Cəmiyyətinin idarə heyətinin üzvü olmuşdur. 2016-2017-ci illərdə UNEC “İqtisadiyyat” fakültəsi Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin sədri olmuş və UNEC Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsi tərəfindən komitənin ictimai fəaliyyətində göstərdiyi xidmətlərinə görə İlin sədri mükafatına layiq görülmüşdür. 2017-2018-ci illərdə UNEC Tələbə Elmi Cəmiyyətinin sədri olmuş və UNEC rektoru professor Ədalət Muradov tərəfindən UNEC Tələbə Elmi Cəmiyyətinin sədri olaraq uğurlu fəaliyyətinə görə Fəxri Fərmanla təltif olunmuşdur.
Çin İqtisadçılar Cəmiyyətinin üzvüdür. UNEC “Bir kəmər – Bir yol” tədqiqat mərkəzinin tədqiqatçısıdır. 2021-ci ildən UNEC “Beynəlxalq iqtisadiyyat” kafedrasının müəllimidir. 5 elmi məqalənin 1 tezisin müəllifidir. Türkiyənin məşhur akademik kaynak elmi tədqiqat saytının yazarıdır. Həmçinin Kütləvi İnformasiya Vasitələrində (KİV) onlarla çıxışın müəllifidir.
Tədqiqat sahəsi: Çin iqtisadiyyatı, Makroiqtisadiyyat, Beynəlxalq Maliyyə, İnkişaf iqtisadiyyatı, Müasir şəraitdə iqtisadi idarəetmənin mütərəqqi mexanizmləri.
2022-ci ilin martında “İqtisadçı Tələbələrin Elmi Fəaliyyətinə Yardım” İctimai Birliyinin sədri seçilib.

aslan6A89381-300x200
In 2015-2019, he received a bachelor’s degree in World Economy  at  Azerbaijan State University of Economics (UNEC). In 2019-2021, he graduated with honors from  Azerbaijan State University of Economics (UNEC) with a master’s degree in “International Finance and Currency Credit Relations” majoring in “World Economy”. The topic of the master’s thesis was “The main directions contributing   the sustainable development of the financial system of the People’s Republic of China.” In 2021, he was admitted to the postgraduate   study   in “World Economy” at  Azerbaijan State University of Economics (UNEC).
In 2014-2017 he has been a member of the board of the Azerbaijan-Kazakhstan Republican Friendship Society named after Heydar Aliyev. In 2016-2017, he was the chairman of the Student Union Committee of the UNEC Faculty of Economics and received the Chairman of the Year Award by the UNEC Student Union Committee for his services to the public activities of the Committee. In 2017-2018, he was the chairman of the UNEC Student Scientific Society and was awarded the Honorary Decree by the UNEC Rector, Professor Adalat Muradov, for his successful work as the chairman of the UNEC Student Scientific Society.
He is a member  of  the  Society of Chinese Economists. He is a researcher at “One Belt One Road” research center. Since 2021, he has been a lecturer at the UNEC Department of International Economics. He is author of 1 thesis of 5 scientific articles. He is the writer of a well-known Turkish academic research website. He is also the author of dozens of speeches in the media.
Field of research: Chinese economy, Macroeconomics, International Finance, Development Economics, Advanced mechanisms of economic management in modern conditions.
In March 2022, he was elected chairman of the Public Union “Support to the Scientific Activity of Economic Students”.