UNEC tələbə və magistrləri üçün İndoneziyada təqaüd proqramı
KNB_2018İndoneziya hökümətinin va İndoneziya Respublikası Araşdırmalar, Texnologiya va Ali Təhsil Nazirliyi İndoneziyanin 16 universitetində bakalavr va magistr təhsili almaq istəyən tələbələr üçün “2018-ci il İnkişaf etməkdə olan ölkələrin əməkdaşlığı” adlı İndoneziya Təqaüd Proqramı təklif edir.
2018-ci il üçün müxtəlif ölkələrdən magistr dərəcəsinə 140 və bakalavr dərəcəsi üçün isə 5 təqaüd  kvotası təklif olunur. Təqaüd proqramı çərçivəsində namizədlər bu proqramda iştirak edən 16 qabaqcıl universitetdən birində təhsil ala bilərlər.
Təqaüdün müddəti
1. İndoneziya dili kursu və magistr hazırlıq proqramı – 12 ay
2. Magistr proqramı – 24 ay
3. Bakalavr proqramı – 48 ay
Təqaüd proqramı əhatə edir:
1. 1,000,000 İndoneziya rupiahi – Yerləşmə xərci ( İndoneziyaya getdiyi müddətdən verilir);
2. 2,550,000 İndoneziya rupiahi (aylıq) —İndoneziya Dil kursu və hazırlıq proqramı muddətində yaşama xərci.
Aylıq xərclər:
1. Yaşama xərci – 2,550,000 İndoneziya rupiahi;
2. Araşdırma xərci – 400,000 İndoneziya rupiahi;
3. Kitablar üçün xərc – 350,000 İndoneziya rupiahi;
4. Sağlamlıq sığortası  – maksimum 200,000 İndoneziya rupiahi aylıq;
5. Birdəfəlik gediş-gəliş beynəlxalq uçuş xərcləri və universitetə yerli nəqliyyat xərci.
Namizədlər müraciətlə bağlı məlumatı KNB təqaüd saytından əldə edə bilərlər. Son müraciət tarixi aprelin 30-dəkdir. Nəticələr 2018-ci ilin iyun ayının ikinci həftəsində elan olunacaq.
KNB təqaüd proqrami ilə əlaqədar daha ətraflı məlumatı www.knb.ristekdikti.go.id. internet səhifəsindən əldə edə bilərsiniz.

Для студентов и магистров UNEC стипендиальная программа в Индонезии
Правительство Индонезии и Министерство исследований, технологии и высшего образования Республики Индонезии для студентов, желающих получить образование бакалавра и магистра в 16 университетах Индонезии,  предлагает Индонезийскую стипендиальную программу «2018 год сотрудничество развивающихся стран».
Для 2018 года на степень магистра из разных стран предлагается 140, а на степень бакалавра 5 стипендиальных квот.  В рамках стипендиальной программы кандидаты, участвующие в этой программе, могут получить образование в одном из 16 ведущих университетов Индонезии.
Срок стипендии
1. Курс индонезийского языка и программа подготовки магистра – 12 месяцев
2. Программа магистра  – 24 месяца
3. Программа  бакалавра – 48 месяцев
Стипендиальная программа включает:
1. 1,000,000 индонезийских рупий  – Расходы на проживание (по прибытию в Индонезию)
2. 2,550,000 индонезийских рупий  (ежемесячно) — расходы в течение курса изучения индонезийского языка и подготовительной программы.
Месячные расходы:
1. Расходы на проживание – 2,550,000 индонезийских рупий;
2. Расходы на исследование – 400,000 индонезийских рупий;
3. Расходы на книги – 350,000 индонезийских рупий;
4. Медицинская страховка  – максимум 200,000 индонезийских рупий  ежемесячно;
5. Расходы в Индонезию и обратно авиа перелета и местные транспортные расходы в университет.
Информацию в связи с обращением кандидаты могут получить на сайте KNB.   Конечный срок обращения до 30 апреля. Результаты будут объявлены во второй неделе месяца июня 2018 года.
Более подробную информацию о стипендиальной программе KNB можно получить на странице интернета www.knb.ristekdikti.go.id.