UNEC tələbələri Almaniyada təhsil imkanları ilə tanış olublar
Aprelin 14-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Tələbə Gənclər Təşkilatının təşkilatçılığı ilə “Almaniyada Təhsil” mövzusunda seminar keçirilib.
Seminarda “Edu-Support” Almaniyada Təhsil Mərkəzinin əməkdaşları Almaniyada ixtisas seçimləri, təqaüd proqramları və yaşayış xərcləri haqqında tələbələrə faydalı məlumatlar verib. Sənədləşmə prosesində hansı sənədlərin lazım olduğu və universitet seçimi barədə danışılıb.
Sonda tələbələri maraqlandıran suallar cavablandırılıb. Tələbələr əsasən Almaniyada yaşayış xərclərini təmin etməklə maraqlanıblar.

Студенты UNEC ознакомились с возможностями обучения в Германии
14 апреля при организационной поддержке Студенческой молодежной организации был проведен семинар на тему «Образование в Германии»,
На семинаре сотрудники Центра образовании Германии “Edu-Support” дали студентам полезную информацию по вопросам выбора специальности, стипендиальных программ и затрат на проживание. В процессе регистрации было сказано о необходимых документах и выборе университета.
В конце были освещены вопросы студентов. В основном студентов интересовал вопрос обеспечения прожиточных затрат.