UNEC tələbələri Avropa Birliyi ölkələrində təcrübə keçəcəklər
UNEC-in Karyera Mərkəzinin direktoru Fuad Əliyev və Təcrübənin təşkili şöbəsinin müdiri Natiq Qurbanov Fransanın Lion şəhərində yerləşən CEFAM (Centre d’Etudes Franco-Américain de Management) Universitetində səfərdə olublar.
“Erasmus+” mübadilə proqramı çərçivəsində həyata keçən səfərdə UNEC əməkdaşları CEFAM-da tələbələr üçün karyera xidmətlərinin və təcrübənin təşkili, eləcə də korporativ sektorla əlaqələrin qurulması işi ilə tanış olublar. Məzunlar Assosasiyasının işinin mexanizmini öyrəniblər. UNEC-də tələbələrin karyera inkişafı məqsədilə görülən işlər, ixtisas təcrübələrinin təşkili haqqında ətraflı məlumat veriblər.
Görüşdə həmçinin UNEC tələbələrinin CEFAM tələbələri ilə birlikdə Fransa, Avropa Birliyi ölkələri və həmçinin ABŞ şirkətlərində karyera qurmalarına dəstəyin göstərilməsi və ixtisas təcrübələrinin təşkili perspektivləri haqqında fikir mübadiləsi aparılıb və ilkin razılıq əldə edilib.

Студенты UNEC пройдут стажировку в странах Европейского союза
Директор Центра карьеры UNEC Фуад Алиев и руководитель отдела Организации практики Натик Гурбанов посетили университет CEFAM (Centre d’Etudes Franco-Américain de Management) во французском городе Лионе.
В визите, осуществляемом в рамках программы обмена “Erasmus+” , сотрудники UNEC ознакомились с организацией карьерных услуг и практики для студентов, а также с созданием отношений с корпоративным сектором, созданным в CEFAM. Изучили механизм работы Ассоциации выпускников. Представили подробную информацию о проделанных в UNEC работ с целью карьерного развития студентов, организации практики по специальности.
Во время встречи также состоялся обмен мнениями и достигнуто соглашение по вопросам оказания поддержки в создании студентами UNEC совместно со студентами CEFAM карьеры с компаниями стран Франции, Европейского союза, а также США и перспектив организации практики по специальности.