UNEC tələbələri Avropa Birliyi ölkələrində təcrübə keçəcəklər
UNEC-in Karyera Mərkəzinin direktoru Fuad Əliyev və Təcrübənin təşkili şöbəsinin müdiri Natiq Qurbanov Fransanın Lion şəhərində yerləşən CEFAM (Centre d’Etudes Franco-Américain de Management) Universitetində səfərdə olublar.
“Erasmus+” mübadilə proqramı çərçivəsində həyata keçən səfərdə UNEC əməkdaşları CEFAM-da tələbələr üçün karyera xidmətlərinin və təcrübənin təşkili, eləcə də korporativ sektorla əlaqələrin qurulması işi ilə tanış olublar. Məzunlar Assosasiyasının işinin mexanizmini öyrəniblər. UNEC-də tələbələrin karyera inkişafı məqsədilə görülən işlər, ixtisas təcrübələrinin təşkili haqqında ətraflı məlumat veriblər.
Görüşdə həmçinin UNEC tələbələrinin CEFAM tələbələri ilə birlikdə Fransa, Avropa Birliyi ölkələri və həmçinin ABŞ şirkətlərində karyera qurmalarına dəstəyin göstərilməsi və ixtisas təcrübələrinin təşkili perspektivləri haqqında fikir mübadiləsi aparılıb və ilkin razılıq əldə edilib.

UNEC Students will pass Internship in Europe
Director of UNEC’s Career Center Fuad Aliyev and Head of the Department Organization of Internship Natig Gurbanov has made a business trip at CEFAM University (Centre d’Etudes Franco-Américain de Management) situated in Lion, France.
UNEC employees acquainted with the organization of career services and internship at CEFAM, including establishment of ties with corporate sector during the trip realized within the “Erasmus+” Exchange Program. They studied the working mechanism of the Alumni Association. They also delivered expanded information about work done for the career development of UNEC students and administration of major experiences.
Views on the perspectives of major internships of UNEC students in France, countries of the European Union and the US as well were exchanged with CEFAM students and the initial agreement was achieved during the meeting.