UNEC tələbələri Beynəlxalq foruma qatılıblar
Azərbayjan Dövlət İqtisad Unviersitetinin (UNEC) professor və tələbələrindən ibarət nümayəndə heyəti Dağıstanın Mahaçqala şəhərində keçirilən “Yüksəklik” Beynəlxalq Tələbə Təhsil forumunda iştirak edib.
UNEC-in “Maliyyə və maliyyə institutları kafedrası”nın professoru, Rusiya Federasiyasının iqtisad elmləri doktoru Elnur Sadıqovun rəhbərliyi ilə foruma qatılan nümayəndə heyəti treninqlərdə iştirak edib. Tələbə özünüidarəetmə orqanlarının işinin təşkili, kadr ehtiyatları, sosial siyasət və tələbə inzibati idarəetməsi ilə bağlı treninqləri universitetlərin tələbə təşkilatlarının rəhbərləri aparıblar.
Dağıstan Dövlət Universitetinin və Rusiya Federasiyasının Tələbə və Gənclər Birliyi Assosiasiyasının təşəbbüsü ilə keçirilən forumda dünyanın 11 ölkəsinin və Rusiya Federasiyasının 16 universitetinin tələbələri iştirak edib. Tədbir müxtəlif ölkələrdən olan tələbə-gənclər arasında əlaqələrin qurulması, gənclərin idarəetmə sahəsində yeni biliklərin əldə olunması və bu sahədə təcrübə mübadiləsinin aparılması məqsədilə keçirilib.

Студенты UNEC приняли участие в Международном форуме
Делегация в составе профессоров и студентов Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) приняла участие в Международном студенческом форуме, состоявшимся  в городе Махачкале Дагестана.
Делегация, участвующая в форуме под руководством профессора кафедры «Финансы и финансовые институты» UNEC, доктора экономических наук Российской Федерации  Эльнура Садыгова, приняла участие в тренингах.  Тренинги по вопросам организации органов самоуправления студентов, кадровых запасов, социальной политики и студенческого административного управления проводили руководители студенческих организаций университета.
В работе форума, состоявшемся при организационной поддержке Дагестанского государственного университета и Ассоциации объединения студентов и молодежи Дагестанского государственного университета, приняли  участие студенты из  11 стран мира и 16 университетов Российской Федерации. Мероприятие было проведено с целью создания отношений между студентами и молодежью различных стран, овладение молодежью новыми знаниями в сфере управления и проведения в этой сфере обмена опытом.