UNEC tələbələri Beynəlxalq foruma qatılıblar
Azərbayjan Dövlət İqtisad Unviersitetinin (UNEC) professor və tələbələrindən ibarət nümayəndə heyəti Dağıstanın Mahaçqala şəhərində keçirilən “Yüksəklik” Beynəlxalq Tələbə Təhsil forumunda iştirak edib.
UNEC-in “Maliyyə və maliyyə institutları kafedrası”nın professoru, Rusiya Federasiyasının iqtisad elmləri doktoru Elnur Sadıqovun rəhbərliyi ilə foruma qatılan nümayəndə heyəti treninqlərdə iştirak edib. Tələbə özünüidarəetmə orqanlarının işinin təşkili, kadr ehtiyatları, sosial siyasət və tələbə inzibati idarəetməsi ilə bağlı treninqləri universitetlərin tələbə təşkilatlarının rəhbərləri aparıblar.
Dağıstan Dövlət Universitetinin və Rusiya Federasiyasının Tələbə və Gənclər Birliyi Assosiasiyasının təşəbbüsü ilə keçirilən forumda dünyanın 11 ölkəsinin və Rusiya Federasiyasının 16 universitetinin tələbələri iştirak edib. Tədbir müxtəlif ölkələrdən olan tələbə-gənclər arasında əlaqələrin qurulması, gənclərin idarəetmə sahəsində yeni biliklərin əldə olunması və bu sahədə təcrübə mübadiləsinin aparılması məqsədilə keçirilib.

UNEC Students joined the International Forum
The delegation consisting of the Professor and the students of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) participated in the International Student Education Forum “Summit” held in Makhachkala of Dagestan.
The delegation headed by the Professor of UNEC’s Department of “Finance and Financial Institutions”, Dr of Economy of Russia Elnur Sadigov attended trainings. The trainings related with the administration of student self- managing bodies, cadres’ potential, social policy and student administration were conducted by the Heads of the Student Organizations.
Students from 11 countries of the world and 16 universities of the Russian Federation attended the forum held with the initiative of Dagestan State University and the Association of Student and Youth Unions of the Russian Federation. The event is targeted in founding ties among the students come from different countries, obtaining new knowledge in youths’ management and exchanging experiences in this field.