UNEC tələbələri beynəlxalq olimpiadada qalib gəliblər
???????????????????????????????UNEC tələbələri Moskva şəhərində Plexanov adına Rusiya İqtisad Universitetində keçirilən Statistika üzrə beynəlxalq olimpiadanın final mərhələsində iştirak ediblər.
Beş gün davam edən olimpiadada UNEC-i Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin tələbəsi Nurlan Zeynallı, Rus İqtisadiyyat Məktəbinin tələbələri Maya İsmayılova və Kənan Qırxıyev təmsil ediblər. UNEC komandasına “Statistika” kafedrasının dosenti Vüsalə Teymurova rəhbərlik edib. V.Teymurova olimpiadada iştirak etmək üçün statistik-analitik düşüncəsi və statistik məlumatları düzgün təhlil bacarığı ilə fərqlənən tələbələr arasından seçim edib. Seçilən tələbələr olimpiadanın birinci mərhələsində fəallıq göstərərək, 89 universitet arasından final mərhələsinə vəsiqə qazanıblar.
UNEC komandası olimpiadanın sonuncu mərhələsində öz fəallıqları isə seçilərək, “за профессиональный прорыв” nominasiyası üzrə qalib gəliblər. Fərdi iştirakçılar arasında isə Maya İsmayılova fərqlənərək, “за упорство и настойчивость” nominasiyası üzrə qalib seçilib.
UNEC komandasınin olimpiadada fəal iştirakına görə statistika üzrə Beynəlxalq olimpiadanın təşkilatçıları – Rusiya Federasiyasi Statistika xidmətinin rəhbəri A.E.Surinov və Plexanov adına Rusiya İqtisad Universitetinin rektoru V.İ.Qrişinin adından UNEC rektoru, professor Ədalət Muradovun adına təşəkkür məktubu göndərilib.

Студенты UNEC одержали победу в международной олимпиаде
Студенты UNEC приняли участие в финальном этапе международной олимпиады по статистике, состоявшейся в Москве в Российском экономическом университете имени Плеханова.
В пятидневной олимпиаде UNEC представили студент Международной школы экономики Нурлан Зейналы, студенты  Русской экономической школы Мая Исмаилова и Канан Гырхыев.  Командой UNEC руководила доцент кафедры «Статистика» Вюсаля Теймурова. В.Теймурова для участия в олимпиаде выбрала  студентов, отличающихся статистико-аналитическим мышлением и умением правильно анализировать статистические данные.   Избранные студенты, проявив активность на первом этапе олимпиады, среди 89 университетов завоевали путевку в финал.
Команда UNEC, отличившись своей активностью,   на последнем этапе одержала победу по номинации  “за профессиональный прорыв”.  Среди  индивидуальных участников Мая Исмаилова избрана победителем по номинации “за упорство и настойчивость.
За активное участие команды UNEC в олимпиаде по статистике от имени организаторов Международной конференции – руководителя Службы по статистике Российской Федерации А.Е.Суринова и ректора  Российского экономического университета имени Плеханова В.И.Гришина на имя ректора UNEC, профессора Адалата Мурадова направлено  благодарственное письмо.