UNEC tələbələri “Excelsior Hotel & Spa Baku” otelində
UNEC-in Karyera Mərkəzinin təşkilatıçılığı ilə “Müəllim Güc Mənbəyidir” layihəsi çərçivəsində tədbirlər uğurla davam edir.
Aprelin 19-da UNEC tələbələri “Excelsior Hotel & Spa Baku” otelində olublar. UNEC-in İqtisadiyyat fakültəsinin tələbələrinin iştirak etdiyi səfərdə Karyera Mərkəzinin direktoru Fuad Əliyev “Müəllim Güc Mənbəyidir” layihəsi barədə məlumat verib. Bildirib ki, bu layihə çərçivəsində tələbələr iş həyatı ilə yaxından tanış olur. Eləcə də Karyera Mərkəzinin mütəmadi təşkil etdiyi “İşgüzar çay fasiləsi” layihəsindən söz açan F.Əliyev UNEC tələbələrinin nüfuzlu şirkətlərə səfərlərindən və qurum rəhbərləri ilə görüşlərindən danışıb.
Otelin HR meneceri Kamran Rzayev tələbələrə “Excelsior Hotel & Spa Baku” oteli barədə ətraflı məlumat verərək bildirib ki, otel ölkə iqtisadiyyatının turizm sektorunda insan resurslarının inkişafına dəstək olur. Bütün təlim və təcrübə və proqramlarının məqsədi tələbələrə turizm sektorunda təcrübə bacarıqlarını aşılamaqdır.
Görüşdə “Excelsior Hot Spa Baku” otelinin HR meneceri Kamran Rzayev tələblərlə turizm sahəsində necə uğur qazanmağın və karyera qurmağın sirrlərini  bölüşüb. Eyni zamanda, Kamran Rzayev UNEC-də turizm ixtisası üzrə təhsil alan tələbələrə il boyu oteldə müntəzəm təcrübə keçə biləcəklərini bildirib. Tələblərin bu sahədə böyük təcrübə qazanması və onların gələcəkdə turizm sahəsində uğurla fəaliyyət göstərməsi üçün oteldə müxtəlif maraqlı təcrübə proqramları hazırlanıb. Həmçinin tələbələr üçün “Excelsior Hotel&Spa Baku” otelində təcrübə keçmək imkanı təqdim olunub.

UNEC Students at the “Excelsior Hotel & Spa Baku”
Events within the Projects “Teacher is a Source of Power” are in progress with support of the Career Center of UNEC.
UNEC students visited “Excelsior Hotel & Spa Baku” on April 19. Director of the Career Center Fuad Aliyev provided the students of the Faculty of Economics with the information about project “Teacher is a Source of Power”. He said students would get acquainted with the business life within the project. In addition, Fuad Aliyev spoke about UNEC students’ visits to the prestigious companies and meetings with their leaders realized within another project “Business Tea Break”.
An HR Manager of the Hotel Kamran Rzayev delivered to the students the extensive information about “Excelsior Hotel & Spa Baku” noting that the hotel contributes to the development of human resources in the tourism sector of the country’s economy. The aim of all the training and internship programs is to foster to students the experience of the tourism sector.
An HR Manager of “Excelsior Hotel & Spa Baku” Kamran Rzayev shared the secrets of achieving success and building the career with the students. At the same time, Kamran Rzayev informed about the opportunity of getting practice regularly for the students majoring in tourism throughout the year. Various interesting internship programs have been developed here for the students to gain experience in this area and succeed in the tourism sector. Besides, students were provided with the opportunity of passing internship in the “Excelsior Hotel & Spa Baku”.