UNEC tələbələri “Excelsior Hotel & Spa Baku” otelində
UNEC-in Karyera Mərkəzinin təşkilatıçılığı ilə “Müəllim Güc Mənbəyidir” layihəsi çərçivəsində tədbirlər uğurla davam edir.
Aprelin 19-da UNEC tələbələri “Excelsior Hotel & Spa Baku” otelində olublar. UNEC-in İqtisadiyyat fakültəsinin tələbələrinin iştirak etdiyi səfərdə Karyera Mərkəzinin direktoru Fuad Əliyev “Müəllim Güc Mənbəyidir” layihəsi barədə məlumat verib. Bildirib ki, bu layihə çərçivəsində tələbələr iş həyatı ilə yaxından tanış olur. Eləcə də Karyera Mərkəzinin mütəmadi təşkil etdiyi “İşgüzar çay fasiləsi” layihəsindən söz açan F.Əliyev UNEC tələbələrinin nüfuzlu şirkətlərə səfərlərindən və qurum rəhbərləri ilə görüşlərindən danışıb.
Otelin HR meneceri Kamran Rzayev tələbələrə “Excelsior Hotel & Spa Baku” oteli barədə ətraflı məlumat verərək bildirib ki, otel ölkə iqtisadiyyatının turizm sektorunda insan resurslarının inkişafına dəstək olur. Bütün təlim və təcrübə və proqramlarının məqsədi tələbələrə turizm sektorunda təcrübə bacarıqlarını aşılamaqdır.
Görüşdə “Excelsior Hot Spa Baku” otelinin HR meneceri Kamran Rzayev tələblərlə turizm sahəsində necə uğur qazanmağın və karyera qurmağın sirrlərini  bölüşüb. Eyni zamanda, Kamran Rzayev UNEC-də turizm ixtisası üzrə təhsil alan tələbələrə il boyu oteldə müntəzəm təcrübə keçə biləcəklərini bildirib. Tələblərin bu sahədə böyük təcrübə qazanması və onların gələcəkdə turizm sahəsində uğurla fəaliyyət göstərməsi üçün oteldə müxtəlif maraqlı təcrübə proqramları hazırlanıb. Həmçinin tələbələr üçün “Excelsior Hotel&Spa Baku” otelində təcrübə keçmək imkanı təqdim olunub.

Студенты UNEC в отеле “Excelsior Hotel & Spa Baku”
При организационной поддержке Центра карьеры UNEC в рамках проекта «Преподаватель источник силы» успешно продолжается осуществление мероприятий.
19 апреля студенты UNEC побывали в отеле “Excelsior Hotel & Spa Baku”. Визит состоялся при участии студентов факультета Экономики UNEC, где директор Центра карьеры Фуад Алиев дал информацию о проекте «Преподаватель источник силы».   Он отметил, что в рамках программы студенты могут близко ознакомиться с трудовой деятельностью.  Также Ф.Алиев затронув вопрос о постоянной организации Центром карьеры «Делового чаепития», отметил о визитах студентов в престижные компании и встречах с руководителями структур.
HR менеджер отеля Камран Рзаев дал студентам подробную информацию об отеле “Excelsior Hotel & Spa Baku”, и отметил, что отель оказывает поддержку развитию человеческих ресурсов в секторе туризма экономики страны. Целью проведения тренингов, стажировки и реализации программ является привитие студентам навыков овладения опытом в секторе туризма.
На встрече HR менеджер отеля “Excelsior Hot Spa Baku” Камран Рзаев поделился со студентами секретами завоевания успеха в сфере туризма и построения карьеры. В то же время Камран Рзаев сообщил студентам, что студенты, обучающиеся по специальности туризма в UNEC, в  течение года регулярно могут проходить практику в отеле.  Для получения студентами большого опыта в этой сфере и осуществления успешной деятельности в сфере туризма в отеле разработаны различные интересные программы. Также для студентов создана возможность  для прохождения практики в отеле “Excelsior Hotel&Spa Baku”.