UNEC tələbələri “III Qış Elm Festivalı”nda qalib gəliblər.UNEC-in Tələbə Elmi Cəmiyyəti Bakı Mühəndislik Universitetinin Tələbə Elmi Cəmiyyətinin təşkil etdiyi “III Qış Elm Festivalı”nda iştirak ediblər. 20-dən çox ali təhsil müəssisəsinin tələbələri və orta məktəb şagirdlərinin qatıldığı festivalda iqtisadiyyat, riyaziyyat, mühəndislik, kompüter elmləri, fizika, kimya, biologiya, dil və ədəbiyyat kateqoriyaları üzrə 100-ə yaxın layihə nümayiş etdirilib.
UNEC-in I kurs tələbələri Şamxal Hüseynli və Ləman Quliyeva “ButterFly” layihəsi ilə kompüter elmləri nominasiyası üzrə I yerə layiq görülüblər.
Dünyanın ən nəhəng brouzerlerindən (Google Chrome, Mozilla) həcmi ilə fərqlənən “ButterFly” Azərbaycanın ilk mobil brouzeridir. “Play Store”də Google Chrome 86 mb yaddaş əhatə edirsə, “Butterfly” cəmi 3,12 mb yaddaş tutur. Layihənin digər özəlliyi isə onda olan xüsusi Ad-blocker funksiyasıdır.

The UNEC students have won the “III-rd Winter Sceince Festival”
The Student Scientific Society of UNEC participated in the “III-rd Winter Science Festival” organised by the Student Scientific Society of the Baku Engineering University. Approximately 100 projects on the economics, mathematics, engineering, computer sciences, physics, chemistry, biology, language and literature categories were demonstrated in the festival, where the students of more than 20 higher education intitutions participated.
The I-st year students of UNEC, Shamkhal Huseynli and Laman Guliyeva were awarded the I-st place in the nomination computer sciences with the project “ButterFly”.
“ButterFly” is the first mobile browser of Azerbaijan, which is distinguished by the size from the huge browsers of the world (Google Chrome, Mozilla).  If  in the “Play Store” Google Chrome covers 86 mb of memory, while “Butterfly” has got only 3,12 mb of memory. Another feature of the project is the availability in it the special  Ad-blocker function.