UNEC tələbələri “III Qış Elm Festivalı”nda qalib gəliblər.UNEC-in Tələbə Elmi Cəmiyyəti Bakı Mühəndislik Universitetinin Tələbə Elmi Cəmiyyətinin təşkil etdiyi “III Qış Elm Festivalı”nda iştirak ediblər. 20-dən çox ali təhsil müəssisəsinin tələbələri və orta məktəb şagirdlərinin qatıldığı festivalda iqtisadiyyat, riyaziyyat, mühəndislik, kompüter elmləri, fizika, kimya, biologiya, dil və ədəbiyyat kateqoriyaları üzrə 100-ə yaxın layihə nümayiş etdirilib.
UNEC-in I kurs tələbələri Şamxal Hüseynli və Ləman Quliyeva “ButterFly” layihəsi ilə kompüter elmləri nominasiyası üzrə I yerə layiq görülüblər.
Dünyanın ən nəhəng brouzerlerindən (Google Chrome, Mozilla) həcmi ilə fərqlənən “ButterFly” Azərbaycanın ilk mobil brouzeridir. “Play Store”də Google Chrome 86 mb yaddaş əhatə edirsə, “Butterfly” cəmi 3,12 mb yaddaş tutur. Layihənin digər özəlliyi isə onda olan xüsusi Ad-blocker funksiyasıdır.

Студенты UNEC стали победителями «III Зимнего научного фестиваля»
Студенческое научное общество UNEC приняло участие в организованном Студенческим научным обществом Бакинского инженерного университета «III Зимнем научном фестивале». В фестивале,  в котором приняли участие студенты и учащиеся свыше 20 высших учебных заведений и средних  школ, было продемонстрировано около 100 проектов по экономике, математике, инженерии, компьютерным наукам, физике, химии, биологии, языку и литературе.
Студенты I курса UNEC Шамхал Гусейнли и Ляман Гулиева за проект “ButterFly” были удостоены I места по номинации компьютерных наук.
“ButterFly”,  отличающийся по своему объему от наиболее гигантских браузеров мира  (Google Chrome, Mozilla), является первым мобильным браузером Азербайджана.  Если в “Play Store”  Google Chrome охватывает 86 МБ памяти,  “Butterfly” содержит всего 3,12 МБ памяти. Другой особенностью является его  Ad-blocker функция.