UNEC tələbələri İsveçrənin St.Gallen Universitetində keçirilən “oikos 30 years anniversary” beynəlxalq konfransında iştirak ediblər.“oikos” beynəlxalq təşkilatının 30 illiyinə həsr olunan konfransda UNEC-i Rus İqtisad Məktəbinin əməkdaşı Vüsal Abasov, Beynəlxalq İqtisad Məktəbinin III kurs tələbələri Nurlan Cahangirli və Dinara Kanopkina təmsil ediblər. Dünyanın 30 ölkəsindən 200 dən çox tədqiqatçı və tələbənin qatıldığı konfransda BMT, İsveçrənin Xarici İşlər Federal Departamenti, Meteos, Globalance Bank və digər nüfuzlu qurumların nümayəndələri dayanıqlı sığorta, investisiya və bank sektorları haqqında interaktiv təlimlər keçiblər.
Konfransda UNEC nümayəndəsi V.Abasov “oikos” təşkilatının beynəlxalq liderlik proqramının mentoru seçilib. O, bir il ərzində dünyanın 20 ölkəsini təmsil edən tələbə qrupuna effektli və dayanıqlı liderlik mövzusunda mentorluq edəcək.
Dünya gənclərinin dayanıqlı iqtisadi insikisaf, sahibkarlıq, ekologiya, enerji təhlükəsizliyi və sosial tərəqqi mövuzları altında bir araya toplayan platformanın konfransı UNEC-in Rus İqtisad Məktəbində canlı yayımlanıb. UNEC tələbələri telekörpü vasitəsi ilə bölmə iclaslarına qatılıblar.
Qeyd: “oikos” təşkilatı Azərbaycanda 2013-cü ildən, UNEC də isə 2014-cü ildən fəaliyyət göstərir. Təşkilat vasitəsi ilə 30-a yaxın UNEC tələbəsi beynəlxalq konfranslarda iştirak edib.

Студенты UNEC на международной конференции “oikos 30 years anniversary”
Студенты UNEC приняли участие в международной конференции “oikos 30 years anniversary”, состоявшейся в швейцарском университете Ст.Галлена.
На конференции, посвященной 30-летней годовщине международной организации “oikos” UNEC представили сотрудник Русской экономической школы Вюсал Абасов, студенты III курса Международной школы экономики Нурлан Джахангирли и Диана Канопкина. На конференции с участием свыше 200 исследователей и студентов из 30 стран мира представители ООН, Федерального департамента иностранных дел Швейцарии, Meteos, Globalance и других авторитетных структур провели интерактивные тренинги об устойчивом страховании, инвестиционном и банковском секторе.
На конференции представитель UNEC В.Абасов избран ментором международной программы лидерства организации “oikos”. В течение года он по теме эффективного и устойчивого лидерства будет ментором  студенческой группы, представляющей 20 стран мира.
Конференция платформы, которая объединит молодежь мира под темой устойчивого экономического развития, предпринимательства,  экологии, энергетической безопасности и социального прогресса, транслировалась в прямом эфире в Русской экономической школе Студенты UNEC путем телемоста приняли участие в пленарных заседаниях.
Примечание:  организация “oikos” с 2013 года проявляет деятельность в Азербайджане, а с 2014 года в UNEC. Посредством организации около 30 студентов UNEC приняли участие в международных конференциях.