UNEC tələbələri P2P – “Ekstremizmə qarşı Mübarizə” yarışmasında
UNEC Edventure Partners və ABŞ Dövlət Departamentinin birgə təşkil etdiyi Peer to Peer (P2P) layihəsinin “Ekstremizmə qarşı Mübarizə” yarışmasında iştirak edir.
Yarışmada UNEC-i Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin tələbələrindən ibarət CH4NGE komandası təmsil edir.
Layihə çərçivəsində CH4NGE komandası 132-134 saylı təhsil kompleksinin şagirdləri ilə görüşüblər. Görüşdə şagirdlərə terrorizm və ekstremizmə qarşı mübarizə haqqında təqdimat nümayiş olunub. İngilis dilində aparılan təqdimat şagirdlərin fəal iştirakı ilə yadda qalıb. UNEC tələbələri şagirdlər arasında viktorina da keçiriblər. Görüşün fəalları Peer to Peer (P2P) layihəsinin “Ekstremizmə qarşı Mübarizə” yarışmasının köynək və dərs ləvazimatları ilə mükafatlandırılıblar.
Dünyanın 75-dən çox universitetinin qatıldığı “Ekstremizmə qarşı Mübarizə” yarışmasında UNEC-i təmsil edən CH4NGE komandası daha öncə ABŞ Dövlət Departamentinin qrantını qazanmışdı. Proqram iyunun 7-nə qədər davam edəcək. İlk 3 universitetin komandası finala vəsiqə qazanaraq, öz kampaniyalarını Vaşinqton şəhərində təqdim etmək imkanı əldə edəcəklər.

Студенты UNEC на соревновании «Борьба с экстремизмом» — P2P
UNEC участвует в соревновании «Борьба с экстремизмом» проекта Peer to Peer (P2P), организованного при совместной поддержке Edventure Partners и Государственного департамента США.
На соревновании UNEC представляет команда CH4NGE в составе студентов Международной экономической школы.
В рамках проекта команда CH4NGE провела встречу с учащимися образовательного комплекса № 132-134. На встрече учащимся была продемонстрирована презентация о борьбе с терроризмом и экстремизмом. Презентация, осуществляемая на английском языке, запомнилась активным участием учащихся. Студенты UNEC провели викторину среди учащихся. Активные участники встречи были награждены рубашками и учебными принадлежностями.
В соревновании «Борьба с экстремизмом», в котором приняли участие свыше 75 университетов мира, команда CH4NGE, представляющая UNEC, прежде завоевала грант Государственного департамента США. Программа продлится до 7 июня. Команда первых 3 университетов, завоевав пропуск в финал, получит возможность представить свою компанию в городе Вашингтоне.