UNEC tələbələri P2P – “Ekstremizmə qarşı Mübarizə” yarışmasında
UNEC Edventure Partners və ABŞ Dövlət Departamentinin birgə təşkil etdiyi Peer to Peer (P2P) layihəsinin “Ekstremizmə qarşı Mübarizə” yarışmasında iştirak edir.
Yarışmada UNEC-i Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin tələbələrindən ibarət CH4NGE komandası təmsil edir.
Layihə çərçivəsində CH4NGE komandası 132-134 saylı təhsil kompleksinin şagirdləri ilə görüşüblər. Görüşdə şagirdlərə terrorizm və ekstremizmə qarşı mübarizə haqqında təqdimat nümayiş olunub. İngilis dilində aparılan təqdimat şagirdlərin fəal iştirakı ilə yadda qalıb. UNEC tələbələri şagirdlər arasında viktorina da keçiriblər. Görüşün fəalları Peer to Peer (P2P) layihəsinin “Ekstremizmə qarşı Mübarizə” yarışmasının köynək və dərs ləvazimatları ilə mükafatlandırılıblar.
Dünyanın 75-dən çox universitetinin qatıldığı “Ekstremizmə qarşı Mübarizə” yarışmasında UNEC-i təmsil edən CH4NGE komandası daha öncə ABŞ Dövlət Departamentinin qrantını qazanmışdı. Proqram iyunun 7-nə qədər davam edəcək. İlk 3 universitetin komandası finala vəsiqə qazanaraq, öz kampaniyalarını Vaşinqton şəhərində təqdim etmək imkanı əldə edəcəklər.

UNEC Students in the competition P2P – “Fight against Extremism”
UNEC participates in the competition “Fight against Extremism” of the Project Peer to Peer (P2P) organized by Adventure Partners and the US Department of State.
The team “CH4NGE”consisting of the students of the International School of Economics represents UNEC in the rivalry.
The team CH4NGE met with the schoolchildren of the education complex 132-134 within the project. During the meeting, pupils were demonstrated a presentation about the fight against terrorism and extremism. The meeting held in English was remembered with the active participation of the pupils. UNEC students organized a quiz among the schoolchildren. The activists of the meeting were awarded T- shirts of the rivalry “Fight against Extremism” of the Project Peer to Peer (P2P) and training facilities.
The team “CH4NGE”, which represents UNEC in the competition “Fight against Extremism” joined by more than 75 universities of the globe, had won a grant from the US Department of State before. The program will be in progress until June 7. First 3 universities’ teams will get a chance to present their campaign in Washington D.C.