UNEC tələbələri qida və tekstil sənayesinin inkişafını müzakirə ediblər
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Texnologiya və dizayn fakültəsində qida və tekstil sənayesinin inkişafına həsr olunan tələbə elmi konfransı keçirilib.
Tələbə Elmi Cəmiyyətinin təşkilatçılığı ilə keçirilən konfransda fakültə dekanı, professor Vəkil Hüseynov tələbələrin elmi tədqiqat işlərinin səmərəliliyini yüksəltmək, onların fəaliyyətlərini əlaqələndirmək, istiqamətləndirmək məqsədilə elmi fəaliyyətin müasir tələblərə uyğun qurulmasının əhəmiyyətini vurğulayıb.
Konfransda tələbələr Azərbaycan iqtisadiyyatının genişləndirilməsində və inkişafında qida ilə tekstil sənayesinin əhəmiyyətindən bəhs edən məruzələrlə çıxış ediblər. Tekstil və qida sahəsindəki prioritetləri açıqlayaraq, bu məhsulların həm daxili, həm də xarici bazar üçün əhəmiyyətindən danışıblar.
Sonda konfransın Təşkilat Komitəsi ən maraqlı məruzələrlə çıxış edən tələbələri diplom və sertifikatlar təqdim edib.

UNEC Students debated the Development of Food and Textile Industry
Student scientific conference dedicated to the development of Food and Textile Industry was held in the Faculty of Technology and Design of Azerbaijan State University of Economics (UNEC).
The School Dean, Professor Vakil Huseynov emphasized the significance of building scientific activity in accordance with the modern requirements with the aim of increasing the efficiency of students’ research works, to coordinate and direct their activities within the conference organized by the Student Scientific Society.
Students made speeches on the significance of Food and Textile Industry in the diversification and development of Azerbaijan Economy during the conference. Revealing the priorities in the field of textile and food industry, they noted the importance of these products for both domestic and overseas markets.
The Organizational Committee of the Conference awarded the students with the most interesting reports with diplomas and certificates.