UNEC tələbələri “Səmti müəyyən etmə” idman növü üzrə Fəxri Fərmanla təltif olunublar
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) tələbələri Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə keçirilən “Səmti müəyyən etmə” idman növü üzrə növbəti açıq respublika çempionatında iştirak ediblər.
UNEC-in “İqtisadçı” idman klubunun məşqçi-müəllimi Qəzənfər Cəfərovun keçirdiyi məşqlərin nəticəsi olaraq universitetin tələbələri yarışda fəxri fərmanla təltif olunublar.
Şabran rayonunun Qalaaltı və Xaçmaz rayonunun Nabran meşə zolaqlarında keçirilən növbəti açıq respublika çempionatında 14 komanda olmaqla 250-dək idmançı iştirak edib. İdmançılar “Elit”, “Open” və “Junior” kateqoriyaları üzrə orta və uzun məsafədə mübarizə aparıblar. Yarışda Latviya, Gürcüstan, Türkiyə və Ukraynadan da  idmançılar iştirak edib. Yarış idman xəritəçiliyi sahəsində tanınmış xarici mütəxəssislər tərəfindən çəkilmiş beynəlxalq standartlara uyğun idman xəritələri üzrə keçirilib.

Студенты UNEC награждены Почетной грамотой по Спортивному ориентированию
Студенты Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) участвовали на очередном открытом чемпионате республики по спортивному ориентированию, который был организован Министерством молодежи и спорта Азербайджанской Республики.  Как результат проведенных тренировок преподавателя-тренера спортивного клуба «Игтисадчы» UNEC Газанфара Джафарова, студенты университета на соревнованиях были награждены почетной грамотой.
В очередном открытом чемпионате республики, проходящей в лесном массиве Галаалты Шабранского и Набран Хачмазского районов, участвовали 14 команд, общим количеством спортсменов около 250. Спортсмены вели борьбу на среднюю и дальнюю дистанцию по категориям  “Elit”, “Open”  и  “Junior” . В соревнованиях приняли участие спортсмены из Латвии, Грузии, Турции и Украины. Соревнование проходило по спортивным картам, соответствующим международным стандартам, и составленным известными в области спортивной картографии зарубежными специалистами.