UNEC tələbələri Təhsil muzeyində olublar
Fevralın 1-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Kommersiya fakültəsinin tələbələri Təhsil muzeyində olublar.
Tələbələr muzeydə elm və təhsilin inkişaf tarixini əks etdirən sənəd, material və fotoşəkillərlə tanış olublar. Nadir dərs vəsaiti və ləvazimatlar, dərslik və proqramlar, tədris prosesində istifadə edilən texniki və əyani vəsaitlər, şagird, tələbə və müəllimlərin əl işlərinə baxış keçiriblər.
Tələbələrə muzeydəki qədim tarixə malik “Qurani-Kərim” haqqında məlumat verilib. Xeyriyyəci Hacı Zeynalabdin Tağıyev üçün yaradılan guşə tələbələrin marağına səbəb olub.

Студенты UNEC посетили Музей образования
1 февраля студенты Коммерческого факультета Азербайджанского государственного университета (UNEC) посетили Музей образования.
В музее студенты ознакомились с документами, материалами и фотосъемками, отражающими историю развития науки и образования. Они провели осмотр редких учебных пособий и оборудований, учебников и программ, технических средств, использующихся в процессе обучения, ручных работ студентов и преподавателей.
Студентов информировали о «Гурани-Керим», хранящуюся и имеющую древнюю историю. Большой интерес у студентов вызвал уголок благотворителя Гаджи Зейналабдин Тагиева.