UNEC tələbələri Türk Dünyası Gənclər Formunda iştirak edib
16-20 oktyabr tarixlərində Şimali Kipr Türk Cümhuriyyətinin Girne şəhərində Türkiyə Respublikası Baş nazirliyinin himayəsində Türk Dünyası Həmrəylik Dərnəyi və Azərbaycan-Kipr Dostluq Cəmiyyətinin birgə təşkilatçılığı ilə I Türk Dünyası Gənclik forumu baş tutmuşdur. Forumda Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Türk Dünyası İşlətmə Fakultəsinin və Beynəlxalq Magistratura və Doktorantura Mərkəzinin tələbələri də iştirak edib.
Türkiyə Respublikası Baş nazirinin və Şimali Kipr Türk Cümhuriyyətinin Baş nazirinin müavinlərinin açılış nitqi ilə başlayan forumda Azərbaycan Respublikasının millət vəkilləri, Azərbaycan Respublikası Prezidenti Administrasiyasının rəsmiləri, elm adamları, jurnalistlər, Şimali Kipr Türk Cümhuriyyətində təhsil alan tələbələr də iştirak etmişdir. Ümumilikdə isə tədbirdə 24 ölkədən 300 nəfərə yaxın şəxs iştirak etmişdir.
İsmail Gaspiralının “Dildə, fikirdə, işdə birlik!” devizi altında keçirilən forumda “Türk Dünyasi Gənclərinin Ortaq Probleməri və Srateji iş Birliyi”, “Gənclərin texnalogiya və akademik sahədə qarşılıqlı çalışması”, “Çağdaş Türk ədəbiyatının öyrənilməsi və yaşadılması” və digər mövzular ətrafında panellər keçirilərək fikir mübadiləsi aparılmışdır.
Forum çərçivəsində Şimali Kiprin ayrı-ayrı şəhərlərində “Azərbaycanın dövlət müstəqilliyi günü”, “Kipr Türk mədəniyyət gecəsi”, kitab sərgisi və digər mədəni tədbirlər təşkil olundu.

Студенты UNEC приняли участие в Молодежном форуме Тюркского мира
16-20 октября в Северном Кипре Турции в городе Кирения под эгидой премьер-министра Турецкой Республики при совместной организационной поддержке Кружка солидарности Тюркского мира  и организации азербайджано-кипрской дружбы состоялся I Молодежный форум Тюркского мира. В форуме приняли участие студенты факультета Управления Тюркского мира и Международного центра магистратуры и докторантуры Азербайджанского государственного экономического университета.
На церемонии открытия форума, на котором выступил заместитель премьер-министра Турецкой Республики и Северного Кипра Турецкой Республики, приняли участие депутаты Азербайджанской Республики, официальные лица Администрации Президента Азербайджанской Республики, ученые, журналисты, студенты, обучающиеся в Северном Кипре Турецкой Республики. В целом, в мероприятии приняли участие около 300 лиц  из 24 стран.
На форуме, состоявшемся под девизом Исмаила Гаспиралы «Единство в языке, во мнении, в работе!» прошли панели и обсуждения вокруг тем «Совместные проблемы и стратегические работы молодежи Тюркского мира», «Совместная работа молодежи в технологической и академической сферах», «Изучение и сохранение современной турецкой литературы».
В рамках форума в отдельных городах Северного Кипра состоялась выставка книг «День государственной независимости Азербайджана», «Вечер Кипро-турецкой культуры» и другие культурные мероприятия.