UNEC tələbələri üçün fərqli gün
UNEC-in “Əlilliyi olan tələbələr üçün Mərkəzi”nin təşkil etdiyi növbəti görüşdə tələbələrlə birgə əməkdaşlar da iştirak ediblər. Görüş zamanı tələbələr xüsusi istedadları, hobbiləri, yaradıcılıq planları barədə fikirlərini bölüşüblər. Eyni zamanda özünüikişaf təlimlərində iştirak etmək istədiklərini bildiriblər.
UNEC-in V kursunda qiyabi təhsil alan Orxan Adıgözəl yeni çap edilən hekayəsi və “ƏSA” teatrındakı fəaliyyəti,  oynadığı rollar barədə danışıb. Sonra Texnologiya və Dizayn fakültəsinin I kurs tələbəsi, “UNEC Gənc şair” layihəsinin iştirakçısı Sərxan Cəfərov şeirlərini səsləndirib. Mühasibat uçotu və audit ixtisası üzrə qiyabi təhsil alan III kurs tələbəsi Zahid Əliyev isə kiber idman növü üzrə çempionatdakı uğurlarını bölüşüb. İqtisadiyyat fakültəsinin ictimai və sosial tədbirlərdə fəal iştirak edən IV kurs tələbəsi Amin Hüseynov, biznesin idarəedilməsi ixtisası üzrə qiyabi təhsil alan I kurs tələbəsi Amin Fərəczadə qarşıya qoyduqları hədəflər barədə danışıblar.
Maraqlı və səmimi ortamda keçən görüşdə müxtəlif mövzularda aparılan fikir mübadiləsindən sonra tələbə və əməkdaşlar birlikdə film izləyiblər.

Необычный день для студентов UNEC
В очередной встрече, организованной «Центром для студентов с инвалидностью» UNEC, приняли участие также студенты-добровольцы и сотрудники. При встрече студенты рассказали о своих особых способностях, хобби, творческих планах. В то же время выразили желание участвовать в тренингах по саморазвитию.
Студент V курса заочного образования UNEC Орхан Адыгёзал, рассказал о вновь опубликованном своем рассказе и роли, которую сыграл в спектакле “ƏSA”.  Затем студент I курса факультета Технологии и дизайна, участник проекта «Молодой поэт UNEC» Сархан Джафаров прочитал свои стихи.  А студент III курса заочного отделения, получающий образование по специальности «Бухгалтерский учет и аудит» Захид Алиев, поделился успехами в  чемпионате по киберспорту. Студент IV курса факультета Экономики Амин Гусейнов, активно участвующий в общественных и социальных мероприятиях, студент I курса заочного отделения, получающий образование по специальности управления бизнесом Амин Фараджзаде, рассказали о поставленных перед собой целях.
На встрече, которая прошла в интересной и дружеской атмосфере, после обмена мнениями на различные темы, студенты и сотрудники вместе посмотрели фильм.