UNEC tələbələrini qalib edən biznes plan: “Invest me”
Bakıda “British Council Azərbaycan”ın təşkilatçılığı ilə Avropa İttifaqının “Mədəniyyət və yaradıcılıq” proqramı çərçivəsində “İnnovasiyalar və inkişaf üçün mədəniyyət və yaradıcılıq” Forumu keçirilib.
Tədbirdə “SABAH” qruplarının İcra Komitəsinin rəhbəri Şahin Seyidzadə layihənin tərəfdaşı kimi görülən işlərin əhəmiyyətindən danışıb. Qeyd edib ki, məqsəd mədəniyyət və yaradıcılıq sahələrinin potensial imkanlarına diqqəti cəlb etməkdən, Azərbaycanda yaradıcılıq sahələrinin inkişafının əsas mərhələlərini müəyyənləşdirməkdən və marağı olan tərəflər üçün tövsiyələr verməkdən ibarətdir.
Tədbir iki əsas hissədən ibarət olub. Forumun I günü tələbələr üçün biznesin inkişafı üzrə çoxsahəli “Teamlab Azerbaijan” seminarı, II günündə isə Yaradıcılıq Sahələrinin İnkişafı Forumu təşkil edilib.
UNEC-in SABAH qrupları tələbələrinin iştirak etdiyi “Teamlab Azerbaijan” seminarında 70-ə yaxın tələbə komandaları öz ideyalarını səriştəli mentorların köməyi ilə yaradıcı biznes plana çeviriblər. Komandalar münsiflər heyətinə 12 biznes plan təqdim ediblər. Münsiflər I yerə UNEC tələbələrinin təqdim etdiyi “Invest me” layihəsini layiq görüblər.
Forumun II günündə, Yaradıcılıq Sahələrinin İnkişafı Forumunda da UNEC tələbələri onları forumun qalibi edən biznes planlarının təqdimatını keçiriblər.
UNEC SABAH komandasının üzvləri IV kursda sənayenin təşkili və idarə edilməsi ixtisası üzrə təhsil alan Sevil Hacıyeva, Ülviyyə Axundova, Pinar Cəbrayılova, Aytən İbrahimova, Hacəsgər Əsgərli, Dilavər Kərimli və Əmrah İsmayılzadədir.

Бизнес план, обеспечивший победу студентам UNEC: “Invest me”
В Баку при организационной поддержке “British Council Azərbaycan” в рамках программы Европейского союза «Культура и творчество» состоялся форум «Культура и творчество для инноваций и развития».
На мероприятии руководитель Исполнительного комитета групп «САБАХ» Шахин Сеидзаде как партнер проекта рассказал о значении проделанных работ. Он отметил, что целью мероприятия является уделение  внимания потенциальным возможностям культурных и творческих сфер, определение основных этапов развития творческих сфер в Азербайджане и выдвижение рекомендаций заинтересованным сторонам.
Мероприятие состояло из двух основных частей. В первый день форума для студентов был организован семинар “Teamlab Azerbaijan” по развитию бизнеса, а во второй день Форум развития творческих сфер.
В семинаре “Teamlab Azerbaijan” с участием студентов групп САБАХ UNEC более 70 студенческих команд с помощью опытных менторов превратили свои идеи в творческий бизнес план. Команды представили 12 бизнес планов для членов жюри. I место жюри удостоило студентов UNEC, представивших проект  “Invest me”.
Во второй день форума —  Форума развития творческих сфер студенты UNEC провели презентацию бизнес плана, принесшего им победу на форуме.
Члены команды  SABAH UNEC студенты, обучающиеся на III курсе по специальности организации и управления промышленностью – Севиль Гаджиева, Ульвия Ахундова, Пинар Джабраилова, Айтан Ибрагимова, Гаджиаскер Аскерли, Дилавар Керимли и Амрах Исмаилзаде.