UNEC tələbəsi dünyanın ən bacarıqlı və istedadlı gəncləri ilə yarışacaq
DSC_1705UNEC-in tələbəsi Procter&Gamble şirkətinin qlobal səviyyədə keçirdiyi “CEO Challenge” biznes keys müsabiqəsində Azərbaycanı təmsil edəcək.
UNEC-in Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin IV kurs tələbəsi Natəvan Həsənzadə müsabiqənin ilk iki mərhələsini müvəffəqiyyətlə addımlayaraq, yarımfinala vəsiqə qazanıb. Mühasibat uçotu və audit ixtisasında təhsil alan N.Həsənzadə I turdan – müsahibə mərhələsindən uğurla keçərək, II turda iştirak edib. Bu mərhələdə 75 dəqiqə ərzində test imtahanı ilə UNEC tələbəsinin PG məhsulları, satış həcmi və s. barədə bilgiləri dəyərləndirilib. II mərhələni də uğurla başa vuran N.Həsənzadə yarımfinala vəsiqə qazanıb.
“CEO Challenge” biznes keys müsabiqəsinin yarımfinal mərhələsi yanvarın 23-24-də Türkiyə respublikasında keçiriləcək. Müxtəlif ölkələrdən final uğrunda mübarizə aparmaq üçün toplaşan tələbələr qalib gəldikləri halda Panamada keçiriləcək final mərhələsində liderlik, kommunikasiya, analitika və komandada çalışmaq məharətlərini dünyanın ən bacarıqlı və istedadlı tələbələri arasında nümayiş etdirərək, öz biznes keyslərini təqdim edəcəklər.
Qeyd edək ki, dünyanın nəhəng istehlakçılarından olan P&G şirkəti liderlik bacarıqlarının inkişaf etdirilməsi üçün ən yaxşı 40 şirkətdən biri hesab edilir.

The UNEC student will compete with the most skilled and talented young people of the World
The UNEC student will represent Azerbaijan in the “CEO Challenge” business keys contest held at the global level by the company Procter&Gamble.
The IV-th year student of the International Economics School of UNEC, Natavan Hasanzadeh successfully passed on the first two stages of the contest and got into the semifinals. N. Hasanzadeh, getting the education in the accounting and audit specialty successfully passed on the I-st stage and participated in the II-nd stage. In this stage the knowledge of the UNEC student on the PG products, volumes of sales, etc. was appreciated within 75 miunutes by the test exam method. N. Hasanzadeh successfully completed the II-nd stage and won the semifinals.
The semifinals of the “CEO Challenge” business keys contest will be held in the Turkish Republic, on January 23-24. The students coming from the different countries to compete for getting into the final, in case if they win, will present in the final stage in Panama  their business case demonstrating their leadership, communication, analytics and teamworking skills among the most  skilled and talented students of the World.
It should be noted that,  being one of the largest consumers of the world, the company Procter&Gamble is considered one of the best 40 companies for developing the leadership skills.