UNEC tələbəsinin elmi məqaləsi Bolqarıstan nəşrində
UNEC-in tələbəsinin elmi məqaləsi Bolqarıstanın nüfuzlu Stopan akademiyasının D.A.Tsenov-Svişov adına Elmi-Tədqiqat İnstitutunun konfrans materiallarında dərc olunub.
Rus İqtisad Məktəbinin II kurs tələbəsi, fakültə Tələbə Elmi Cəmiyyətinin sədr müavini Günel Məmmədovanın yazdığı məqalə “2030-cu ilə qədər dayanıqlı inkişaf məqsədlərinin reallaşmasına töhfələr” adlı tələbə konfransının toplusunda çap olunub. Dünyanın bir çox ölkələrinin tələbələrinin iştirak etdiyi konfransda G.Məmmədova “Turizm xidmətləri sektorunun inkişafında dövlətin rolu” mövzusunda məqaləsi ilə Azərbaycan elmi gəncliyini təmsil edib.
G.Məmmədovanın tədqiqat işinə “İqtisadiyyat” (rus dilində) kafedrasının dosenti Şəhla Hüseynova rəhbərlik edib.

Научная статья студентки UNEC в Болгарском издании
Научная статья студентки UNEC опубликована в материалах конференции Научно-исследовательского института имени Д.А.Ценова-Свищова Стопанской академии Болгарии.
Статья, написанная студенткой  II курса Русской экономической школы, заместителем председателя Студенческого научного общества факультета Гюнель Мамедовой напечатана в сборнике студенческой конференции под названием «Вклад в реализацию целей устойчивого развития до 2030 года». В конференции с участием студентов многих стран Г.Мамедова своей статьей на тему «Роль государства в развитии секторов туристических  услуг» представила научную молодежь Азербайджана.
Руководителем научной работы Г.Мамедовой является доцент кафедры «Экономика» (на русском языке) Шахла Гусейнова.