UNEC tələbəsinin tədqiqatı Rusiyanın elmi jurnalında
28309546_172UNEC tələbəsinin elmi məqaləsi Moskva Dövlət Humanitar İqtisad Universitetinin (MDHİU) elmi jurnalında dərc olunub.
Rus İqtisad Məktəbində dünya iqtisadiyyatı ixtisası üzrə təhsil alan 3-cü kurs tələbəsi Şəhla Qocayevanın yazdığı elmi məqalə “Təhsilin keyfiyyətinin artırılması əmək bazarına uğurlu inteqrasiyanın əsas amili kimi” (Повышение образования как основа успешной интеграции на рынок труда) mövzusunda olub. UNEC tələbəsi MDHİU-nun “Via scientiarum” (Bilik yolu) adlı elmi jurnalında dərc olunan məqaləsində insan resurslarının əmək bazarına inteqrasiyasında təhsilin rolunu tədqiq edib. Ş.Qocayevanın araşdırdığı tədqiqat işinə “İqtisadiyyat” (rus dilində) kafedrasının dosenti Sevər Məmmədova rəhbərlik edib.
Qeyd edək ki, UNEC-lə MDHİU arasında müəllim-tələbə mübadiləsi, birgə tədqiqatların aparılması, elmi məqalələrin hazırlanması barədə razılaşma imzalanıb.

Исследование студентки UNEC в научном журнале России
Научная статья студентки UNEC опубликована в научном журнале Московского государственного гуманитарно-экономического университета (МГГЭУ).
Научная статья студентки 3 курса, получающей образование в Русской экономической школе по специальности мировой экономики Шахлы Годжаевой,  была на тему «Повышение образования как основа успешной интеграции на рынок труда». В статье, опубликованной в научном журнале МГГЭУ  под названием  “Via scientiarum” («Путь знания»),  студентка UNEC  исследовала роль образования в интеграции человеческих ресурсов на рынок труда. Руководителем исследовательской работы Ш.Годжаевой является доцент кафедры «Экономика» (на русском языке) Севар Мамедова.
Следует отметить, что между UNEC и МГГЭУ  подписано соглашение об обмене преподавателями и студентами, проведении совместных исследований, разработки научных статей.