UNEC və AƏSMA arasında birgə əməkdaşlığa dair memorandum imzalanıb
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) ilə Azərbaycan Həmkarlar İttifaqları Konfederasiyasının Əmək və Sosial Münasibətlər Akademiyası (AƏSMA) arasında birgə əməkdaşlığa dair memorandum imzalanıb.
Tədbirdə çıxış edən UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradov universitetin fəaliyyəti, həyata keçirilən islahatlar və gələcək hədəfləri barədə ətraflı məlumat verib.
AƏSMA-nın rektor vəzifəsini müvəqqəti icra edən dosent Yusif Ağayev rəhbərlik etdiyi ali təhsil müəssisəsi haqqında məlumat verərək, hazırda akademiyada 1100 tələbənin təhsil aldığını, 2 fakültə və 5 kafedranın fəaliyyət göstərdiyini diqqətə çatdırıb. UNEC ilə əməkdaşlıqdan məmnunluğunu ifadə edən Yusif Ağayev imzalanan memorandumun AƏSMA üçün faydalı olacağına inandığını bildirib.
Çıxışlardan sonra UNEC və AƏSMA arasında əməkdaşlıq memorandumu imzalanıb. Sənədə əsasən, AƏSMA-nın müəllim və tələbələri UNEC-in kitabxanasından istifadə edə, akademiyanın pedaqoji heyəti isə UNEC-in təşkil etdiyi təlimlərdə iştirak edə biləcəklər.
Memorandum çərçivəsində həmçinin birgə layihə və proqramların hazırlanması, elmi-tədqiqatların aparılması, beynəlxalq konfransların təşkili və digər istiqamətlərdə əməkdaşlıq nəzərdə tutulub.
Görüşdə hər iki ali təhsil müəssisəsinin struktur rəhbərləri və nümayəndələri də iştirak edib, gələcək əməkdaşlıq imkanları ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

Между UNEC и ААТСО подписан меморандум о совместном сотрудничестве
Между Азербайджанским государственным экономическим университетом (UNEC) и Азербайджанской академией труда и социальных отношений при Конфедерации профсоюзов Азербайджана (ААТСО) подписан меморандум о совместном сотрудничестве.
Выступивший на мероприятии ректор UNEC, профессор Адалат Мурадов дал подробную информацию о деятельности университета, реализуемых реформах и будущих целях.
Временно исполняющий обязанности ректора ААТСО Юсиф Агаев поделился информацией о руководимом им высшем учебном заведении, и отметил, что в настоящее время в академии обучаются 1100 студентов, действуют 2 факультета и 5 кафедр. Выразив удовлетворение по поводу посещения UNEC, Юсиф Агаев отметил, что подписанный меморандум принесет пользу для ААТСО.
После выступлений между UNEC и ААТСО был подписан меморандум о сотрудничестве. Согласно документу, преподаватели и студенты ААТСО смогут пользоваться библиотекой UNEC, а педагогический состав академии сможет участвовать в тренингах, организуемых UNEC.
В рамках меморандума также предусматривается сотрудничество в области разработки совместных проектов и программ, проведение научных исследований, организация международных конференций и сотрудничество в других направлениях.
На встрече присутствовали руководители структур и представители обоих высших учебных заведений, состоялся обмен мнениями о возможностях будущего сотрудничества.