UNEC və Montpellier Universiteti arasında gələcək əməkdaşlıq imkanları müzakirə edilib
Fransanın Montpellier Universiteti Avropa Komissiyasının “NİZAMİ” layihəsi “Azərbaycanda doktorantura təhsilinin vahid Avropa ali təhsil məkanının standartlarına uyğunlaşdırılması və strukturlaşdırılması” üzrə koordinatoru Benjamin Lemerle “Erasmus+” mübadilə proqramı çərçivəsində UNEC-də olub.
Görüşün əsas müzakirə mövzusu iki universitet arasında mövcüd və gələcək əməkdaşlıq məsələləri, “NİZAMİ” lahiyəsinin gedişatı olub. Eyni zamanda, doktorantura sahəsində UNEC-də tətbiq edilən yeniliklər barədə Benjamin Lemerleyə məlumat verilib.
Sonra Benjamin Lemerle UNEC-in gənc doktorantları qarşısında “NİZAMİ” layihəsi ilə bağlı təqdimatla çıxış edib. Doktorantura səviyyəsinin Avropa standartlarına uyğunlaşdırılması, o cümlədən beynəlmiləlləşdirilməsinin üstünlüklərindən danışıb.

Обсуждены возможности будущего сотрудничества между UNEC и университетом Монпелье
Координатор проекта Европейской комиссии «Реконструкция и развитие обучения на ступени докторантуры в Азербайджане в соответствии с требованиями европейского высшего образования – “NİZAMİ” французского университета Монпелье Бенжамин Лемерле в рамках программы обмена “Erasmus+” посетил UNEC.
Основной темой обсуждения были вопросы современного и будущего сотрудничества между двумя университетами, проекта “NİZAMİ”. В то же время Бенжамину Лемерле была представлена информация о применяемых в UNEC новшествах в сфере докторантуры.
Затем Бенжамин Лемерле перед молодыми докторантами UNEC выступил с презентацией в связи с проектом “NİZAMİ”. Он рассказал о повышении уровня докторантуры до европейских стандартов, в том числе о преимуществах интернационализации.