Beynəlxalq sərgi-yarmarkada Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Kitabxana-İnformasiya Mərkəzi də öz stendi ilə təmsil olunub. Stenddə UNEC KİM-in fonduna daxil olan müxtəlif çap məhsulları, o cümlədən, UNEC alimlərinin Azərbaycan, rus, ingilis, türk dillərində nəşr olunmuş əsərləri, tərcümə ədəbiyyatları, beynəlxalq nəşrlər və tədris prosesində istifadə olunan digər əyani vəsaitlər nümayiş olunub.
Sərginin açılış mərasimində iştirak edən Baş nazirin müavini Əli Əhmədov, təhsil naziri Emin Əmrullayev, mədəniyyət naziri Anar Kərimov, Türkiyənin mədəniyyət və turizm nazirinin müavini Əhməd Misbah və digər rəsmilər UNEC-in stendi ilə də tanış olublar. Təhsil naziri Emin Əmrullayev Klaus Şvabın “Dördüncü sənaye inqilabı” kitabının UNEC tərəfindən Azərbaycan dilinə tərcümə olunmasını yüksək qiymətləndirib. UNEC Kitabxana İnformasiya Mərkəzinin direktoru Adilə Abdullayeva ziyarətçilərə stenddə nümayiş olunan nəşrlər barədə məlumat verib.
UNEC stendində təşkil edilmiş Qarabağ guşəsi də yerli və xarici ziyarətçilər tərəfindən xüsusi maraqla qarşılanıb.

UNEC is represented at VII Baku International Book Fair
The Library and Information Center of   Azerbaijan State University of Economics (UNEC) has   also been represented at the international exhibition-fair with its stand. The stand    displays  various printed materials included in the UNEC LIC fund, including works of UNEC scientists published in the Azerbaijani, Russian, English and Turkish languages, translated literature, international publications and other visual aids used in the educational process.
Attending the opening ceremony, Deputy Prime Minister Ali Ahmadov, Minister of Education Emin Amrullayev, Minister of Culture Anar Karimov, Deputy Minister of Culture and Tourism of Turkey Ahmed Misbah and other officials also got acquainted with the UNEC stand. The minister of Education Emin Amrullayev highly appreciated the translation of  the book by Klaus Schwab  “The Fourth Industrial Revolution” by UNEC into Azerbaijani. Director of the UNEC Library Information Center Adila Abdullayeva informed the visitors about the publications displayed at the stand.
The Karabakh corner organized at the UNEC stand was also met with special interest by local and foreign visitors.