Beynəlxalq sərgi-yarmarkada Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Kitabxana-İnformasiya Mərkəzi də öz stendi ilə təmsil olunub. Stenddə UNEC KİM-in fonduna daxil olan müxtəlif çap məhsulları, o cümlədən, UNEC alimlərinin Azərbaycan, rus, ingilis, türk dillərində nəşr olunmuş əsərləri, tərcümə ədəbiyyatları, beynəlxalq nəşrlər və tədris prosesində istifadə olunan digər əyani vəsaitlər nümayiş olunub.
Sərginin açılış mərasimində iştirak edən Baş nazirin müavini Əli Əhmədov, təhsil naziri Emin Əmrullayev, mədəniyyət naziri Anar Kərimov, Türkiyənin mədəniyyət və turizm nazirinin müavini Əhməd Misbah və digər rəsmilər UNEC-in stendi ilə də tanış olublar. Təhsil naziri Emin Əmrullayev Klaus Şvabın “Dördüncü sənaye inqilabı” kitabının UNEC tərəfindən Azərbaycan dilinə tərcümə olunmasını yüksək qiymətləndirib. UNEC Kitabxana İnformasiya Mərkəzinin direktoru Adilə Abdullayeva ziyarətçilərə stenddə nümayiş olunan nəşrlər barədə məlumat verib.
UNEC stendində təşkil edilmiş Qarabağ guşəsi də yerli və xarici ziyarətçilər tərəfindən xüsusi maraqla qarşılanıb.

UNEC представлен на VII Бакинской международной книжной выставке
На международной выставке-ярмарке представлен своим стендом Библиотечно-информационный центр Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC). На стенде демонстрировались различная печатная продукция, а также труды ученых UNEC, переведенные на азербайджанский, русский, английский, турецкий языки, переводная литература, международные публикации и другие наглядные пособия, используемые в учебном процессе.
Принявшие участие в церемонии открытия выставки вице-премьер Али Ахмедов, министр образования Эмин Амруллаев, министр культуры Анар Керимов, заместитель министра культуры и туризма Турции Ахмед Мисбах Демирджан и другие официальные лица познакомились со стендом UNEC. Министр образования Эмин Амруллаев высоко оценил перевод на азербайджанский язык книги Клауса Швабина «Четвертая промышленная революция». Директор Библиотечно-информационного центра UNEC Адиля Абдуллаева дала информацию посетителям об издательствах, демонстрируемых на стенде.
Организованный на стенде UNEC «Карабахский уголок» также был встречен с особым интересом  местными и иностранными гостями.