Vəliyev Cəbrayıl Xəlil oğlue-mail: [email protected]
1992-ci ildə Abşeron rayonu Ceyranbatan qəsəbəsi orta məktəbini gümüş medalla bitirib. 1993-cü ildə Ankara Universiteti Şişli TÖMER-də Türk dili hazırlıq kursunu bitirib. 1998-ci ildə Türkiyənin Mərmərə Universitetində “Biznesin idarə edilməsi” (“İşletme”) ixtisasında bakalavr pilləsini bitirib. 2001-ci ildə Türkiyənin Yıldız Teknik Universitetində “Şirkətlərdə strategik idarə etmənin şirkətlərin təşkilati strukturlarına təsiri” müdafiə işi ilə “Biznesin idarə edilməsi (MBA) üzrə magistratura pilləsini bitirib. 2008-ci ildə Türkiyənin İstanbul Universitetində “İqtisadiyyat” ixtisası üzrə doktorantura təhsilini bitirib və “Azərbaycanda tədbiq olunan iqtisadi inkişaf politikaları; Kənd təsərrüfatı sektoru nümunəsində” doktorantura (PhD) dissertasiyasını müdafiə edərək, İqtisad üzrə fəlsəfə doktoru (PhD) alimlik dərəcəsini almışdır.
2016-cı Azərbaycan İqtisadi İnkişaf Nazirliyi və Almaniya İqtisadiyyat və Energetika Nazirliyinin GIZ təşkilatı ilə birgə layihəsi çərçivəsində Almaniyanın Baden-Württemberg əyalətində yerləşən Tübingen Export Academy-də menecerlərin ixtisas artırma kursunda iştirak etmişdir.
Hazırda Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti, Beynəlxalq Magistratura və Doktorantura Mərkəzinin “İqtisadiyyat və idarəetmə” kafedrasının müəllimi və “Maliyyə” və “Mühasibat üçotu və Audit” ixtisasları üzrə proqram rəhbəridir.
“Kiçik biznes fəaliyyətləri və biznes planın hazırlanmasına dair təlimçilər üçün vəsait” kitabçası Beynəlxalq Miqrasiya Təşkilatının layihəsi çərçivəsində nəşr olunmuşdur. Özəl sektorda fəaliyyəti zamanı şirkət daxili idarəetmə standartları ilə əlaqədar kitabçaları şirkətdaxili vəsait kimi nəşr edilmişdir.
2021-ci ildə UNEC – UNEC Kiçik və Orta Biznes Tədqiqat və İnkişaf Mərkəzinin rəhbəri vəzifəsinə təyin edilmişdir.

Valiyev Jabrayil Khalil
In 1992, he graduated from the secondary school of Jeyranbatan settlement of Absheron region with a silver medal. In 1993, he graduated from the Turkish language training course at Ankara University of Shishli  TOMER. In 1998, he graduated from Marmara University in Turkey with a bachelor’s degree in Business Administration. In 2001, he graduated from Yildiz Technical University in Turkey with a master’s degree in Business Administration (MBA) with a thesis “The impact of strategic management in companies on the organizational structure of companies.” He graduated from Istanbul University, Turkey in 2008 with a doctorate in Economics.  He defended   his thesis on “Economic development policies applied in Azerbaijan on the example of the agricultural sector” and received the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in Economics.
In 2016, he participated in a training course for managers at the Tubingen Export Academy in Baden-Wurttemberg, Germany, as part of a joint  project  with the Ministry of Economic Development of Azerbaijan and the GIZ organization of the German Ministry of Economy and Energy.
He is currently a lecturer at the department of  “Economics and Management” of the International Master’s and Doctoral Center of   Azerbaijan State University of Economics and the head of the program on “Finance” and “Accounting and Auditing”.
His booklet ““Aid   for trainers on small business activities and business plan development” has been  published  as part of the International Organization for Migration project.