Voleybol və futbolçularımızdan yeni qələbə
Aprelin 28-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) “İqtisadçı” voleybol və futbol komandaları ali təhsil müəssisələrinin tələbələri arasında keçirilən Respublika çempionatında yenidən qələbə qazanıb. UNEC-in “İqtisadçı” voleybol komandası Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin komandasına 2:0 hesabı ilə qalib gəlib. “İqtisadçı” futbol komandası isə 8:4 hesabı ilə Bakı Texniki kollecinin komandasını məğlub edərək növbəti oyun mərhələsinə vəsiqə qazanıb.
Komandalarımızı təbrik edirik!
Qeyd:
Aprelin 27-də UNEC-in “İqtisadçı” futbol komandası Dəniz Balıq kollecinin komandasını 17:4, “İqtisadçı” voleybol komandası isə Bakı Slavyan Universitetinin “Slavyan” komandasını 2:0 hesabı ilə məğlub edib.
Respublika çempionatı haqqında
Ali təhsil müəssisələrinin tələbələri arasında Respublika çempionatı Təhsil Nazirliyi, Gənclər və İdman Nazirliyi, Azərbaycan Təhsil İşçiləri Azad Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsi, Azərbaycan Həmkarlar İttifaqları İdman Təşkilatları İctimai Birliyinin dəstəyi, “Təhsil” Respublika İdman Mərkəzi və “Gənclik” Tələbə İdman Cəmiyyəti Respublika Şurasının birbaşa təşkilatçılığı ilə keçirilir. Respublika Çempionatının proqramına 10 idman növü daxildir. Bunlar mini futbol, basketbol, stolüstü tennis, şahmat, veloidman, badminton, voleybol, atletika, yunan-roma güləşi və sərbəst güləş idman növləridir.

Новая победа волейболистов и футболистов
28 апреля волейбольные и футбольные команды “İqtisadçı” Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) вновь одержали победу в Республиканском чемпионате, проведенном среди студентов высших учебных заведений. Волейбольная команда “İqtisadçı” UNEC победила команду Азербайджанского государственного университета нефти и промышленности со счетом 2:0. А футбольная команда “İqtisadçı”,  победив команду Бакинского технического колледжа со счетом 8:4, завоевала пропуск на очередной этап игры.
Поздравляем наши  команды!
Примечание:  27 апреля футбольная команда “İqtisadçı” UNEC победила команду Морского рыбопромышленного колледжа со счетом 17:4, а волейбольная команда “İqtisadçı” UNEC, одержала победу над командой “Slavyan” Бакинского славянского университета, со счетом 2:0.
О Республиканском чемпионате
Республиканский чемпионат  среди студентов высших учебных заведений проводится при непосредственной организационной поддержке Министерства образования, Министерства молодежи и спорта, Республиканского комитета свободного профсоюзного комитета работников образования Азербайджана,  Общественного объединения спортивных организаций профсоюза Азербайджана, Республиканского спортивного центра “Təhsil”, и Республиканского центра Студенческой спортивной организации “Gənclik”. В программу Республиканского чемпионата входит 10 видов спорта. Это мини футбол, баскетбол, настольный теннис, шахматы, велоспорт, бадминтон, волейбол, атлетика, греко-римская борьба и вольная борьба.