Yaradıcılıq Mərkəzinin tamaşaları tələbələrdə vətənpərvərlik hisslərinin güclənməsində böyük rol oynayır
1742
UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradov Yaradıcılıq Mərkəzinin üzvləri ilə görüşüb.
“Xocalısız 26 il” tamaşasının yaradıcı heyətinin iştirak etdiyi görüşdə rektor tələbələrin obrazları peşəkarlıqla canlandırmalarını yüksək qiymətləndirib. Ermənilərin Xocalıda törətdikləri soyqırımı bəşəriyyətə qarşı ən ağır cinayət adlandıran Ə.Muradov Qarabağ həqiqətlərinin təbliğinin hər azərbaycanlının mənəvi borcu olduğunu bildirib, bu istiqamətdə gənclərin xüsusi fəallıq göstərmələrinin vacibliyini vurğulayıb. O, UNEC-in Yaradıcılıq Mərkəzinin üzvlərinin hər il yüksək peşəkarlıqla canlandırdıqları Xocalı tamaşalarının tələbələrdə vətənpərvərlik hisslərinin aşılanması və daha da güclənməsində böyük rol oynadığını diqqətə çatdırıb.
Tamaşada Yaradıcılıq Mərkəzinin üzvləri ilə birlikdə aprel döyüşlərinin iştirakçısı, ölkənin ən gənc Qarabağ qazısı olan UNEC tələbəsi Məftun İsmayılov da yer alıb.
Sonda Yaradıcılıq Mərkəzinin bədii rəhbəri Əfsanə Məmmədova, tamaşanın qonaq iştirakçısı, 100 saylı orta məktəbin şagirdi Tamilla Musayeva və tələbələrə “Xocalısız 26 il” əbəbi-bədii kompozisiyasının hazırlanmasında fəal iştirakına görə təşəkkürnamə təqdim edilib.

The theatricals of the Creative Center play major role in enhancing the sense of patriotism of students
28 FEBRUARY 2018 | VIEWS:
The rector of UNEC, professor Adalat Muradov met with the members of the Creative Center.
In the meeting held with the participation of the creative team of the performance “26 years without Khojaly”, the rector highly appreciated the professionalism of students in describing the characters of the performance. A. Muradov called the genocide committed by Armenians in Khojaly as the worst crime against humanity and noted that publicizing the Karabakh truths was the moral obligation of every Azerbaijani, emphasized the importance of special activity of young people in this direction. He pointed out that, Khojaly theatricals performed with professionalism by the UNEC Creative Center members every year, played the great role in instilling and empowering the sense of patriotism in the students.
In the performance along with the members of the Creative Center, the participant of the April war, the youngest Karabakh war veteran of the country, the UNEC student Maftun Ismayilov had taken part, as well.
At the end, the artistic director of the Creative Center Afsana Mammadova presented the certificate of appreciation to the guest participant of the performance, the pupil of the secondary school number 100 Tamilla Musayeva and the students for their active participation in the creation of the artistic literary composition “26  years without Khojaly”.