16 NOYABR 2015 | VIEWS:
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) İnnovativ Biznes-İnkubatorda (İBİ) Gənclər və İdman Nazirliyinin dəstəyi ilə həyata keçirilən “Yeni Biznes yaxud Startup 2.0: Uğur üçün optimal biznes model” təlimi başa çatıb.
Təlim “CityBusinessPeople Open Business Initiative” (UK) əlaqələndiricisi, “Startup Azerbaijan” müsabiqəsi və “Netty” milli internet müsabiqəsində münsiflər heyətinin üzvü, indiyədək 10-a yaxın startapda, o cümlədən Navigator.az, Myvideo.az, Doctormap.az internet-layihələrinin məsləhətçisi, 10 illik real biznes təcrübəsinə malik Fərid Kazımovun təqdimatında keçirilib. Təlimdə iş adamı və menecer arasında fərq, uğurlu biznes ideyanın müəyyən edilməsi, biznesin qurulmasında ilkin addımlar, müvafiq biznes modelinin seçimi, biznesin əsas komponentləri və komandanın formalaşması barədə ətraflı məlumat verilib.

Завершился тренинг «Новый бизнес или стартап 2.0: Оптимальный бизнес-проект для успеха»
В Инновационном бизнес инкубаторе (ИБИ) Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC)  завершился тренинг «Новый бизнес или стартап 2.0: Оптимальный бизнес-проект для успеха», который осуществился при содействии Министерства молодежи и спорта.
Тренинг был проведен координатором “CityBusinessPeople Open Business Initiative” (UK), член жюри конкурса  “Startup Azerbaijan” и национального интернет-конкурса “Netty”, консультантом около 10 стартап проектов, в том числе и  интернет-проекта Navigator.az, Myvideo.az Doctormap.az, имеющим 10-летний опыт  в реальном бизнесе Фаридом Казимовым.
В тренинге была предоставлена подробная информация о разнице между менеджером и деловым человеком, определении успешной бизнес-идеи, первых шагах в построении бизнеса, выборе соответствующей бизнес-модели,   основных компонентах бизнеса и формировании команды.