Zaqatala filialında “Şəhadət” sənədli filmi nümayiş etdirilib
hqdefaultDini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin Zaqatala bölgəsi üzrə şöbəsi və Zaqatala Rayon İcra Hakimiyyətinin birgə təşkilatçılığı ilə UNEC-in Zaqatala filialında “Şəhadət” sənədli filmi nümayiş etdirilib.
Tədbirdə Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin Zaqatala bölgəsi üzrə şöbəsinin əməkdaşı Sərxan Tahirzadə, Zaqatala Rayon İcra Hakimiyyəti başçısı Aparatının İctımai-siyasi və humanitar məsələlər şöbəsinin müdir müavini – dini qurumlarla işin təşkilatçısı İlqar Vəliyev, filialın rektoru, professor Orucəli Rzayev, müəllimlər və tələbələr iştirak ediblər.
S.Tahirzadə Dövlət Komitəsinin sifarişi əsasında çəkilən “Şəhadət” sənədli filmi haqqında məlumat verib. Bildirib ki, filmin çəkilməsində məqsəd gənclərə vətənpərvərlik hissini aşılamaq və onları zərərli dini vərdişlərdən qorumaqdır.

В Закатальском филиале состоялась демонстрация документального фильма “Şəhadət” («Свидетельство»)
При организационной поддержке Государственного комитета по работе с религиозными структурами и Исполнительной власти Закатальского района в Закатальском филиале UNEC был демонстрирован документальный фильм “Şəhadət” («Свидетельство»).
В мероприятии приняли участие сотрудник Закатальского региона Государственного комитета по работе с религиозными структурами Сархан Тахирзаде, глава Исполнительной власти Закатальского района, заместитель начальника отдела по общественно-политическим и гуманитарным вопросам аппарата, организатор работ с религиозными структурами Ильгар Велиев, ректор филиала Оруджали Рзаев, преподаватели и студенты.
С.Тахирзаде дал информацию о снятом по заказу Государственного комитета документальном фильме “Şəhadət” («Свидетельство»).  Он отметил, что фильм снят в целях привития у молодежи чувства патриотизма и защиты их от вредных религиозных привычек.