Zaqatala filialında “Şəhadət” sənədli filmi nümayiş etdirilib
hqdefaultDini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin Zaqatala bölgəsi üzrə şöbəsi və Zaqatala Rayon İcra Hakimiyyətinin birgə təşkilatçılığı ilə UNEC-in Zaqatala filialında “Şəhadət” sənədli filmi nümayiş etdirilib.
Tədbirdə Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin Zaqatala bölgəsi üzrə şöbəsinin əməkdaşı Sərxan Tahirzadə, Zaqatala Rayon İcra Hakimiyyəti başçısı Aparatının İctımai-siyasi və humanitar məsələlər şöbəsinin müdir müavini – dini qurumlarla işin təşkilatçısı İlqar Vəliyev, filialın rektoru, professor Orucəli Rzayev, müəllimlər və tələbələr iştirak ediblər.
S.Tahirzadə Dövlət Komitəsinin sifarişi əsasında çəkilən “Şəhadət” sənədli filmi haqqında məlumat verib. Bildirib ki, filmin çəkilməsində məqsəd gənclərə vətənpərvərlik hissini aşılamaq və onları zərərli dini vərdişlərdən qorumaqdır.

The documentary film “Testimony” was demonstrated in Zagatala branch
The documentary film “Testimony” was demonstrated at the  Zagatala branch of  UNEC by the joint organization of  Zagatala department of the State Committee for Work with Religious Organizations and the Executive Authority of  Zagatala District.
Sarkhan Tahirzadeh, the employee of Zagatala department of the State Committee for Work with Religious Organizations, Ilgar Valiyev – the deputy director of the Department for the Public, political and Humanitarian Affairs of the Office of the head of the Executive Authority of  Zagatala District, the organizer of the work with the religious orgaizations, professor Orujali Rzayev, the rector of the branch,  the teachers and the students participated in the event.
S.Tahirzadeh gave the information about the documentary film “Testimony” shooted on the order of the State Committee.  He noted that, the goal of shooting the film is to instil the sense of patriotism among the young people and protect them from the harmful religious habits.