badirov_muradBədirov Murad Rəşid oğlu
1998-ci ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad İnstitutunun (indiki Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti) Mühəndis iqtisadiyyatı fakültəsini bitirərək «İstehsal sahələri üzrə menecment» ixtisasına yiyələnmişdir.
2000-ci ildə AR Nazirlər Kabineti nəzdində Xalq Təsərrüfatını İdarəetmə İnstitutuna “Biznesin təşkili və idarəedilməsi” ixtisası üzrə maqistratura şöbəsinə daxil olmuş;
2002-ci ildə maqistr elmi dərəcəsinə yiyələnmişdir.
Əmək fəaliyyəti­nə Azərbaycan Respublikasının Nazirlər Kabineti nəzdində Xalq Təsərrüfatını İdarəetmə İnstitutunda rektor köməkçisi vəzifəsində başlamışdır. Daha sonra Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin  «İdarəetmənin təşkili» kafedrasında baş labo­rant vəzifəsinə keçmişdir və həmin kafedrada əvvəlcə baş laborant, sonra müəl­lim vəzifələrində çalışmışdır. Hazırda UNEC-in “Biznesin idarəedilməsi” kafedrasının müəllimidir.
Bir neçə tezis, elmi məqalələrin, dərs proqramlarının və iki dərs vəsaitinin müəllifidir ki, bunlardan da əsasları aşağıdakılardır:
1. «Kapital bazarı» Ali məktəblər üçün dərs vəsaiti; «Azər» nəşriyyatı, Bakı,2002,(16 ç.v.);
1. «Biznesdə təşkilatdaxili münasibətlər» fənn proqramı,Təhsil Nazirliyi Elmi-Metodiki Şurasının «İdarəetmə» bölməsi, Bakı,2006
2. «Faizsiz bankçılıq» elmi məqalə.
3. «Səhmdarlıq işi» dərslik, rus dilindən tərcümə, Bakı, 2010;
4. «Biznesin təşkilinin əsasları» dərslik, rus dilindən tərcümə, Bakı, 2012;
5. «Biznes əlaqələri» fənn proqramı,Təhsil Nazirliyi Elmi-Metodiki Şurasının «İqtisadiyyat» bölməsi, Bakı, 2012;
6. «Pablik rileyşins sosial məsuliyyətin ayrılmaz bir parçası kimi» elmi məqalə
7. «Biznesin strateji idarəedilməsi» fənn proqramı, Təhsil Nazirliyi Elmi-Metodiki Şurasının «İqtisadiyyat» bölməsi, Bakı, 2013;

Бадиров Мурад Рашид оглы
В 1998 году окончив факультет «Экономика бухгалтерии» Азербайджанского государственного экономического института (ныне Азербайджанский государственный экономический университет), овладел специальностью «Менеджмент по производственным сферам».
В 2000 году поступил в магистратуру по специальности «Организация и управление бизнесом» Института управления народным хозяйством при Кабинете министров Азербайджанской Республики и в 2002 году получил ученую степень магистра.
Трудовую деятельность начал в Институте управления народным хозяйством при Кабинете министров Азербайджанской Республики на должности помощника ректора. В дальнейшем перешел на должность старшего лаборанта кафедры «Управление бизнесом» Азербайджанского государственного экономического университета, а затем на должности преподавателя.
Является автором нескольких тезисов, научных статей, учебных программ и двух учебных пособий, из которых основными являются следующие:
• «Рынок капитала». Учебное пособие для высших школ; Издательство «Азер», Баку, 2002,(16 п.л.);
• «Внутрипроизводственные отношения в бизнесе», учебная программа, отдел «Управления» Научно-методического совета Министерства образования, Баку, 2006
• «Беспроцентное банковское дело», научная статья.
• «Акционерное дело» перевод с русского языка, Баку, 2010.
• «Основы организации бизнеса», учебник, перевод с русского языка, Баку, 2012.
• «Отношения бизнеса» программа дисциплины. Отдел «Экономики» Научно-методического совета Министерства образования», Баку, 2012.
• Научная статья «Паблик рилейшинс как неотъемлемая часть социальной ответственности».
• «Стратегическое управление бизнесом» программа дисциплины. Отдел «Экономики» Научно-методического совета Министерства образования», Баку, 2013.
• «Отношения бизнеса». Учебное пособие для высших школ. Баку, 2013.
Женат, имеет 3 детей.
badirov_murad_1364??????????????????????????????????????????????????????????????
Развитие малого и среднего предпринимательства улучшит социальное благосостояние граждан (01.25.2017