1991-2001-ci illərdə Bakı şəhəri, Səbail rayonu,
2001-2005-ci illərdə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasında (Bakalavr) təhsil almışdır.
2008-ci ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Magistraturasını fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
2006-cı ildə Bank of  BakuASC-də əməliyyat bölməsində mütəxəssis işləmişdir.
2010-2013-ci illərdə  İqtisad Universitetinin  “Biznesin idarə edilməsi” kafedrasında böyük laborant işləmişdir.
2013-cü ildən  “Biznesin idarə edilməsi” kafedrasının assistent-müəllimidir.
2011-ci ildən İqtisad Universitetinin doktorantıdır.
2012-2013-cü illərdə Layihələrin idarə edilməsi, Peşəkar İnkişaf Proqramı, School of Project Management, The George Washington University və Xəzər Univeristetinin təşkilatçılığı ilə magistr dərəcəsi almışdır.
“Business and Economics Education: from Cirriculum Development to Implementation”adlı kursu, Eastern Mediterranean University,  Famagusta, Türkiyənin Şimali Kipr adasında keçmişdir.
2012ci ildə (23-25 Noyabr) “Biznes inzibatçılığı və korporativ sosial məsuliyyət” adlı beynəlxalq konfransın üzvü olmuşdur.
2013-cü ilin aprel ayında Portuqaliyanın Lissabon şəhərində keçirilən  15-ci İAMB konfransında Impacting of Human Resource Department’s Career Developing Strategy to Firm’s Competitive Power (In Azerbaijan Firms Example)” İMPACT faktorlu jurnalda məqaləsi çıxmışdır.
UNEC-in “İqtisadiyyat və idarəetmə” kafedrasının müəllimi olub.
20 elmi əsərin müəlifidir, onlardan 13 məqalə (3 xarici ölkələrdə çapdan çıxmışdır), 4 tezis, 3 dərsliyin həmmüəllifidir.

aygun_abdulova059264_n
В 2001-2005 годы получила образование(бакалавр)   в Академии государственного управления при Президенте Азербайджанской Республики.
В 2008 году окончила с дипломом отличия магистратуру Азербайджанского государственного экономического университета.
В 2006 году работала специалистом в операционном отделе ААО Банк оф Баку.
В 2010-2013 годы работала старшим лаборантом на кафедре «Управление бизнесом» Экономического университета. С  2013 года работает преподавателем-ассистентом на кафедре «Управление бизнесом».
С 2011 года докторант Экономического университета.
В 2012-2013 годы при организационной поддержке Управления проектами,  Программы профессионального развития, School of Project Management, The George Washington University  и университета Хазар получила степень магистра.
Курс под названием “Business and Economics Education:from Cirriculum Development to Implementation” прошла в университете Eastern Mediterranean University,  Famagusta, на острове Кипр Северной Турции.
В 2012 году (23-25 ноября) была членом международной конференции под названием «Администрация бизнеса и корпоративная социальная ответственность».
Опубликовала статью в факторном журнале Impacting of Human Resource Department’s Career Developing Strategy to Firm’s Competitive Power (In Azerbaijan Firms Example)” İMPACT на конференции, состоявшемся  в апреле  2013 года  в Португалии в городе Лиссабон.
Является автором 20 научных работ, из них 13 статей (3 были опубликованы за рубежом), 4 тезиса, 3 учебника.