b/m. Kərimova Tahirə Hüseyn qızı23 yanvar 1961-ci ildə Azərbaycan Respublikasının Beyləqan rayonunda anadan olmuşdur.
1983-cü ildə D. Bünyadzadə adına Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutunu (indiki Azərbaycan Dövlət iqtisad Universiteti) Fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir və təyinatla Bakı şəhər Ticarət idarəsində ixtisası üzrə işləmişdir.
1984-1988-ci illərdə Bakı şəhər Oktyabr (Yasamal) rayonunun Gənclər Komitəsində şöbə müdiri vəzifəsində çalışmışdır.
1988-1995-illərdə Bakı Sovet Ticarəti Texnikumunda (indiki Bakı Ticarət kolleci) metodist-müəllim vəzifəsində işləmişdir.
1997-ci ildə Azərbaycan Xarici Ticarət Birliyində aparıcı mütəxəssis vəzifəsində çalışmışdır.
1998-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Beynəlxalq iqtisadi münasibətlər” kafedrasında müəllim, 2001-ci ildən 2017-ilə kimi baş müəllim vəzifəsində çalışıb.
2017-ci ildən UNEC-in “İqtisadiyyat” (rus dilində) kafedrasının baş müəllimidir.
“Dünya iqtisadiyyatı”, “Beynəlxalq iqtisadi təşkilatlar” dərsliklərinin və Xarici iqtisadi reklam fənni üzrə tədris proqramının həmmüəllifidir.

Senior lecturer. Kerimova Tahira Hussein
In 1983 she graduated with honors from   Azerbaijan Institute of National Economy named after D. Bunyadzade (now Azerbaijan State   University of Economics) and worked as a specialist at Baku city Trade Office.
In 1984-1988 she worked as a head of department at Youth Committee of October (Yasamal) district of Baku.
In 1988-1995 she worked as a methodist-teacher at the Baku Soviet Technical School of   Trade (now Baku Commercial College).
In 1997 she worked as a leading specialist at the Azerbaijan Foreign Trade Union.
From 1998 she worked   as a lecturer, but in 2001 -2017 as a senior lecturer at the department of “International Economic Relations” of   Azerbaijan State University of Economics.
Since 2017, she has been   a senior lecturer of the Department of Economics at UNEC.
She is co-author of the textbooks “World Economy”, “International Economic Organizations”   and   educational program on the subject Foreign Economic Advertising.