600-dən yuxarı bal toplayan abituriyentlər UNEC-də
Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey, Gənc istedadlar liseyi, “Hədəf” kurslarını bitirərək, qəbul imtahanlarında II ixtisas qrupu üzrə 600-dən yuxarı bal toplayan abituriyentlər UNEC-də olublar.
Rektorun köməkçisi Ramil Cabbarov abituriyentlərə Cənubi Qafqazın ən böyük iqtisadyönümlü universitetində təhsil imkanları ilə bağlı ətraflı məlumat verib, UNEC brendinin fəlsəfəsini açıqlayıb. UNEC-də tədris edilən ixtisaslar, SABAH qrupları, təqaüd və ikili diplom proqramlarından söz açıb, Elektron Universitet Modeli, keçid balları, beynəlxalq mübadilə proqramlarından danışıb, abituriyentləri maraqlandıran sualları cavablandırıb.
Sonra abituriyentlər üçün UNEC ərazisində infotur təşkil edilib. Onlar yay məktəbində iştirak edən tələbələrin imtahan prosesini izləyiblər. Maliyyə Laboratoriyası, Virtual Müəssisə, oxu zalı, kitabxana ilə tanış olublar. İnfotur çərçivəsində abituriyentlər ilk dəfə olaraq, auditoriyada əyləşmək həyəcanını da yaşayıblar. Abituriyentlərə Yaradıcılıq Mərkəzi Radio UNEC barədə də məlumat verilib. Universitetlə tanışlıqdan məmnun qaldıqlarını bildirən abituriyentlər buraya UNEC tələbəsi kimi gəlmək arzusunda olduqlarını bildiriblər.

18 JULY 2017 | VIEWS:
Applicants who completed the lyceum named after the Academician Zarifa Aliyeva, Young Talents Lyceum and “Hadaf” (Goal) courses and collected over 600 points from the admission exams has visited UNEC.
Rector’s Assistant Ramil Jabbarov provided the entrants with the detailed information about the education opportunities of the biggest economy-oriented university of the Caucasus and revealed the philosophy of UNEC brand. He spoke about the majors taught, SABAH Groups, scholarship and dual diploma programs and the Electronic University Model, admission points, International Exchange Programs and responded the applicants’ questions.
Then the applicants were provided with an info tour in the territory of UNEC. They followed the exam process of the students who attended the summer school. They also became familiar with the Financial Laboratory, Virtual Enterprise, reading hall and the library. The entrants had a chance to feel the excitement of sitting in the lecture room for the first time on info day. The applicants were informed about the Creativity Center and Radio UNEC. Expressing satisfaction of their acquaintance with the university, entrants said that they wish to come here as UNEC student