600-dən yuxarı bal toplayan abituriyentlər UNEC-də
Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey, Gənc istedadlar liseyi, “Hədəf” kurslarını bitirərək, qəbul imtahanlarında II ixtisas qrupu üzrə 600-dən yuxarı bal toplayan abituriyentlər UNEC-də olublar.
Rektorun köməkçisi Ramil Cabbarov abituriyentlərə Cənubi Qafqazın ən böyük iqtisadyönümlü universitetində təhsil imkanları ilə bağlı ətraflı məlumat verib, UNEC brendinin fəlsəfəsini açıqlayıb. UNEC-də tədris edilən ixtisaslar, SABAH qrupları, təqaüd və ikili diplom proqramlarından söz açıb, Elektron Universitet Modeli, keçid balları, beynəlxalq mübadilə proqramlarından danışıb, abituriyentləri maraqlandıran sualları cavablandırıb.
Sonra abituriyentlər üçün UNEC ərazisində infotur təşkil edilib. Onlar yay məktəbində iştirak edən tələbələrin imtahan prosesini izləyiblər. Maliyyə Laboratoriyası, Virtual Müəssisə, oxu zalı, kitabxana ilə tanış olublar. İnfotur çərçivəsində abituriyentlər ilk dəfə olaraq, auditoriyada əyləşmək həyəcanını da yaşayıblar. Abituriyentlərə Yaradıcılıq Mərkəzi Radio UNEC barədə də məlumat verilib. Universitetlə tanışlıqdan məmnun qaldıqlarını bildirən abituriyentlər buraya UNEC tələbəsi kimi gəlmək arzusunda olduqlarını bildiriblər.

Абитуриенты, набравшие выше 600 баллов, в UNEC
Абитуриенты, окончив лицей имени академика Зарифы Алиевой, лицей юных талантов и курсы “Hədəf”, набрав на вступительных экзаменах выше 600 баллов, побывали в UNEC.
Помощник ректора Рамиль Джаббаров дал абитуриентам подробную информацию о возможностях образования в наиболее крупном на Южном Кавказе экономического профиля университете, раскрыл философию бренда UNEC. Он рассказал о специальностях, обучаемых в UNEC, группах САБАХ, программах двойного диплома и стипендиальных программах, модели Электронного университета, проходных баллах, международных программах обмена, ответил на интересующие студентов вопросы.
Затем для абитуриентов на территории UNEC был организован инфотур. Они наблюдали за процессом экзаменов студентов, участвующих в летней школе. Ознакомились с Финансовой лабораторией, Виртуальным предприятием, читальным залом, библиотекой. В рамках инфотура абитуриенты впервые испытали чувство волнения в аудиториях. Абитуриентам была представлена информация о Творческом центре и Радио UNEC. Абитуриенты выразив чувство удовлетворенности в связи с посещением университета, выразили желание прийти сюда в качестве студента UNEC.