Dəyirmi masa: Strateji Yol Xəritəsinin müzakirəsi
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Rus İqtisadiyyat Məktəbində “Azərbaycan iqtisadiyyatının gələcəyi: “Milli iqtisadiyyat və iqtisadiyyatın əsas sektorları üzrə Strateji Yol Xəritəsinin başlıca istiqamətləri” kontekstində” mövzusunda dəyirmi masa keçirilib.
Rus İqtisadiyyat Məktəbinin direktoru Mansur Bərxudarov Strateji Yol Xəritəsindən irəli gələn iqtisadiyyatın ayrı-ayrı sahələri üzrə inkişaf perspektivləri, yaxın 5-10 il ərzində atılacaq addımların mümkün effektləri ətrafında tələbələrlə diskussiya keçirib.
Tədbirin sonunda Rus İqtisadiyyat Məktəbinin ilk tələbə-elmi konfransının təşkili və keçirilməsində fəal iştirak edən tələbələrə təşəkkürnamə təqdim edilib.

Круглый стол: Обсуждение Стратегической дорожной карты
В Русской школе экономики Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) состоялся круглый стол на тему «Будущее экономики Азербайджана: в контексте Основных направлений Стратегической дорожной карты по национальной экономике и основным секторам экономики».
Директор Русской школы экономики Мансур Бархударов провел дискуссию со студентами по вопросам перспектив развития отдельных сфер экономики, исходящим из Стратегической дорожной карты, о возможных эффектах  предусмотренных шагов в течение ближайших 5-10 лет.
В конце мероприятия студентам, принявшим активное участие в организации и проведении первой студенческой научной конференции, представлена благодарность.