“ADA” Universitetinin professorları UNEC-də
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) ilə “ADA” Universiteti birgə layihəyə start verib. Layihənin məqsədi “ADA” Universitetinin öz tələbələrinə təklif etdiyi imkanlardan ictimaiyyətin də faydalanmasına imkan yaratmaqdır. Layihəyə çərçivəsində “ADA” Universitetinin professorları UNEC-də bir günlük açıq dərslər keçəcəklər.
İlk açıq dərs SABAH qrupunda keçirilib. Əvvəlcə tələbələrə “ADA” Universiteti barədə ətraflı məlumat verilib. Sonra Dr.Omar Farooq SABAH tələbələrinə ingilis dilində “Qismətləndirmə vəsaitləri” mövzusunda seminar keçib. İnteraktiv tədris metodlarının tətbiq edildiyi dərsdə Dr.Omar Farooq tələbələrin mənimsəmə bacarığını müsbət dəyərləndirərək, onların müzakirə qabiliyyətlərini yüksək qiymətləndirib.
“ADA” Universitetinin professorlarının açıq dərsləri sabah Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbində davam etdiriləcək.

Professors of ADA” University at UNEC
Azerbaijan State University of Economics (UNEC) started a joint project with the “ADA” University. The goal of the project is to enable the public to take the advantage of the opportunities offered by the “ADA” University to their students. The “ADA” University Professors will conduct one-day classes at UNEC within the framework of the project.
The first open lesson was conducted in SABAH Group. Firstly, students were informed about “ADA” University in detail. Then Dr.Omar Farooq conducted a seminar on “Assessment resources” in English to SABAH students. Dr.Omar Farooq assessed the students’ comprehension ability positively and the capability to discuss highly within the lesson where the interactive teaching methods were applied.
Open classes of the “ADA” University Professors will go on tomorrow in the International School of Economics.