Avropa universitetində UNEC müəllimlərinin mühazirələri dinlənilib
UNEC-in “Menecment” kafedrasının müəllimi Şəhla Qəhrəmanova və “Marketinq” kafedrasının müəllimi Emiliya Əhmədova Rumıniyanın Babeş-Bolyai Universitetində MBA proqramı üzrə biznes ixtisasında təhsil alan magistrlərə mühazirələr keçiblər.
Mühazirələr tələbələr tərəfndən maraqla dinlənilib. Sonda fikir mübadiləsi aparılıb. Babeş-Bolyai Universiteti UNEC müəllimlərinin tədris səviyyəsini yüksək qiymətləndiiərək, gələcəkdə də əməkdaşlığın davam etdirilməsində maraqlı olduqlarını bildiriblər. Layihə Erasmus + çərçivəsində baş tutub.
Qeyd edək ki, Ş.Qəhrəmanovanın mühazirəsi “Korporativ sosial məsuliyyətin kommersiya təşkilatlarının dayanıqlı inkişafında rolu” və “Etik qərarların qəbul edilməsinə təsir edən amillər” mövzusunda olub. E.Əhmədova isə “İnteqrasiya edilmiş marketinq-kommunikasiya sistemi”, “Dayanıqlı marketinq: sosial məsuliyyət və etika” barədə mühazirə deyib.

В Европейских университетах заслушаны лекции преподавателей UNEC
Преподаватель кафедры «Менеджмент» UNEC Шахла Гахраманова и преподаватель кафедры «Маркетинг» Эмилия Ахмедова провели лекции магистрам университета Babeş-Bolyai, обучающимся по специальности бизнеса по программе MBA.
Лекции с интересом были заслушаны студентами. В конце был проведен обмен мнениями. Руководство университета Babeş-Bolyai высоко оценив уровень обучения преподавателей UNEC, отметило о заинтересованности в будущем сотрудничестве. Проект реализован в рамках программы Erasmus +.
Следует отметить, что лекции Ш.Гахрамановой были на темы «Роль корпоративной социальной ответственности в устойчивом развитии коммерческих организаций» и «Факторы, влияющие на принятие этических решений». А Э.Ахмедова провела лекции по темам «Интегрированная маркетинговая коммуникационная система», «Устойчивый маркетинг: социальная ответственность и этика».