b.f.d., dos. Quliyeva Lalə Vəkil qızı
1998-ci ildə Bakı Əmtəəşünaslıq Kommersiya  İnstitutunun “Əmtəəşünaslıq” ali peşə istiqaməti üzrə Bakalavr pilləsini, 2000-ci ildə isə “Ərzaq malları əmtəəşünaslığı” ixtisası üzrə Mağistratura təhsilini fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
2000-2002-ci illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Ərzaq malları əmtəəşünaslığı və ekspertizası” kafedrasında böyük laborant,
2002-ci ildən müəllim, 2013-cü ildən isə baş müəllim vəzifəsində çalışıb.
2010-cu ildə “Şəmkir və Mingəçevir su anbarlarında krevetlərin (Palaemon elegans Rathke) bio-ekologiyası və əmtəə göstəriciləri” mövzusunda dissertasiya işini müdafiə etmiş və Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyasının 28 mart 2012-ci il tarixli qərarı ilə ona  biologiya üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi verilmişdir.
2017-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “İstehlak mallarının ekspertizası” kafedrasının dosenti olub. Hazırda “Mühəndislik və tətbiqi elmlər” kafedrasının dosentidir.

д.ф.биол., доц. Гулиева Лала Векил гызы
В 1998 году окончила с отличием ступень бакалавра по специальности «Товароведение» Бакинского государственного товароведно-коммерческого института, а в 2000 году ступень магистратуры по специальности «Товароведение продовольственных товаров.
В 2000-2002 годах работала на кафедре «Товароведение и экспертиза продовольственных товаров» Азербайджанского государственного экономического университета на должности старшего лаборанта, с 2002 года преподавателя, с 2013 года старшего преподавателя.
В 2010 году защитила диссертационную работу на тем «Биоэкология и товарные показатели креветок (Palaemon elegans Rathke) Шемкирского и Мингечявирского водохранилищ». 28 марта 2012 года по решению Высшей Аттестационной Комиссии при Президенте Азербайджанской Республики получила ученую степень доктора философии по биологии.
С 2017 года работала на должности доцента кафедры «Экспертиза потребительских товаров», в настоящее время является доцентом кафедры «Инженерия и прикладные науки» Азербайджанского государственного экономического университета.