b.f.d., dos. Quliyeva Lalə Vəkil qızı
1998-ci ildə Bakı Əmtəəşünaslıq Kommersiya  İnstitutunun “Əmtəəşünaslıq” ali peşə istiqaməti üzrə Bakalavr pilləsini, 2000-ci ildə isə “Ərzaq malları əmtəəşünaslığı” ixtisası üzrə Mağistratura təhsilini fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
2000-2002-ci illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Ərzaq malları əmtəəşünaslığı və ekspertizası” kafedrasında böyük laborant,
2002-ci ildən müəllim, 2013-cü ildən isə baş müəllim vəzifəsində çalışıb.
2010-cu ildə “Şəmkir və Mingəçevir su anbarlarında krevetlərin (Palaemon elegans Rathke) bio-ekologiyası və əmtəə göstəriciləri” mövzusunda dissertasiya işini müdafiə etmiş və Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyasının 28 mart 2012-ci il tarixli qərarı ilə ona  biologiya üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi verilmişdir.
2017-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “İstehlak mallarının ekspertizası” kafedrasının dosenti olub. Hazırda “Mühəndislik və tətbiqi elmlər” kafedrasının dosentidir.

She was born on March 10, 1977 in Baku.
In 1998, she graduated from the Baku Commercial Institute of Commodity Studies with a bachelor’s degree in “Commodity Studies”, and in 2000 with a master’s degree in “Food Commodity Studies” with honors.
In 2000-2002 she worked as a senior laboratory assistant at the department of “Commodity Science and Expertise of Food Products” of Azerbaijan State University of Economics.
She has been a teacher since 2002 and a senior teacher since 2013.
In 2010 she defended her dissertation on “Bio-ecology and commodity indicators of shrimp (Palaemon elegans Rathke) in Shamkir and Mingachevir reservoirs” and was awarded the degree of Doctor of Philosophy in Biology by the decision of the Supreme Attestation Commission under the President of the Republic of Azerbaijan dated March 28, 2012.
Since 2017, she has been an associate professor of “Consumer Goods Examination” of Azerbaijan State University of Economics.