b/müəl. Quliyеv İbrahim Qədim oğlu1967-ci il iyulun 1-də Tovuz rayonunun Çataq kəndində anadan olmuşdur.
1992-ci ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetini bitirmişdir.
1992-1993-cü illərdə Dövlət Plan Komitəsinin Elmi-Tədqiqat İqtisadiyyat İnstitutunda baş iqtisadçı vəzifəsində çalışmışdır.
1994-cü ilin yanvar ayından Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin «Qiymət» kafedrasında işləyib.
UNEC-in “Sosial sferanın iqtisadiyyatı və idarə edilməsi” kafedrasının baş müəllimi olub. 20.04.2022-ci il tarixdən həmin kafedranın dosenti vəzifəsinə keçirilib.
Çoxlu sayda elmi-metodik əsərlərin müəllifidir. «Qiymətin əmələ gəlməsi», «Dünya bazar qiymətləri» (azərb. və rus dillərində) adlı dərsliklərin müəlliflərindən biridir. 40-dan artıq fənn proqramının və metodik göstərişlərin hazırlanmasında yaxından iştirak edib. Qiymətin əmələ gəlməsi və qiymətləndirmənin aktual problemlərinə dair 8,0 ç.v. həcmində elmi məqalə və tezislərin müəllifidir.

Родился 1 июля 1967 года в селе Чатаг Товузского района.
В 1992-1993 годах работал в Научно-исследовательском экономическом институте Государственного планового комитета на должности главного экономиста.
С 1994 года работал на кафедре «Цена» Азербайджанского государственного экономического университета.
В настоящее время является старшим преподавателем кафедры «Экономика и управление социальной сферой».
Автор многочисленных научно-методических работ. Один из авторов учебника «Ценообразование», «Мировые рыночные цены» ( на азерб. и русс. языках). Участвовал в разработке свыше 40 учебных программ и методических указаний. Автор научных статей и тезисов в объеме 8,0 п.л., посвященных актуальным проблемам ценообразования и оценки.