b/müəl. Quliyеv İbrahim Qədim oğlu1967-ci il iyulun 1-də Tovuz rayonunun Çataq kəndində anadan olmuşdur.
1992-ci ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetini bitirmişdir.
1992-1993-cü illərdə Dövlət Plan Komitəsinin Elmi-Tədqiqat İqtisadiyyat İnstitutunda baş iqtisadçı vəzifəsində çalışmışdır.
1994-cü ilin yanvar ayından Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin «Qiymət» kafedrasında işləyib.
UNEC-in “Sosial sferanın iqtisadiyyatı və idarə edilməsi” kafedrasının baş müəllimi olub. 20.04.2022-ci il tarixdən həmin kafedranın dosenti vəzifəsinə keçirilib.
Çoxlu sayda elmi-metodik əsərlərin müəllifidir. «Qiymətin əmələ gəlməsi», «Dünya bazar qiymətləri» (azərb. və rus dillərində) adlı dərsliklərin müəlliflərindən biridir. 40-dan artıq fənn proqramının və metodik göstərişlərin hazırlanmasında yaxından iştirak edib. Qiymətin əmələ gəlməsi və qiymətləndirmənin aktual problemlərinə dair 8,0 ç.v. həcmində elmi məqalə və tezislərin müəllifidir.

Senior/ lecturer Quliyev Ibrahim Qadim
In 1992-1993, he worked as chief economist at the Institute for Scientific and Economic Research of the State Planning Committee.
In   January 1994 he   worked at the department of “Price” of Azerbaijan State   University of Economics.
Currently   he is a senior lecturer in the department of   “Economics and Management of the Social Sphere”.
He is the author of numerous scientific and methodical works. He is one of the authors of the textbook “Price formation”, “World market prices” (in Azeri and Russian). He has been involved in the development of more than 40 subject programs and guidelines. He is the author of scientific articles and theses on price formation and actual problems of pricing in the volume of 8.0 .p.
In December 2016, he was announced thanks to his efficient scientific- pedagogical and labor activities by UNEC.
He is a member of the Board of Directors of the Azerbaijan Society of Appraisers and a Deputy Chairman.