bio.f.d., dos. Məhərrəmova Sevinc ismayıl qızı29 yanvar 1975-ci ildə Tovuz şəhərində anadan olmuşdur.
1997-ci ildə Bakı Əmtəəşünaslıq-Kommersiya İnstitutunun Texnologiya və Dizayn fakültəsinin «Çörək, makaron, unlu qənnadı məmulatları və qida konsentratları texnologiyası» ixtisası üzrə bakalavr pilləsini bitirmişdir.
1999-cu ildə bu ixtisas üzrə magistr pilləsini bitirmişdir.
1999-cu ildən Bakı Əmtəəşünaslıq-Kommersiya İnstitutunun «Çörək, makaron, unlu qənnadı məmulatları və qida konsentratları texnologiyası» kafedrasında böyük laborant vəzifəsində çalışmışdır.
2001-ci ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində «Çörək məhsullarının texnologiyası» kafedrasında assistent vəzifəsinə qəbul olunmuşdur.
«Qida məhsullarının texnologiyası» kafedrasında assistent vəzifəsində çalışıb.
2020-ci ildən UNEC-in “Mühəndislik və tətbiqi elmlər” kafedrasının baş müəllimi olub.
25 elmi əsərin, o cümlədən 4 fənn proqramının müəllifidir.
2013-cü ildə Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Mikrobiologiya institutunda namizədlik dissertasiyasını müdafiə edərək biologiya üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsinə layiq görülmüşdür.

д.ф.биол., асст. Магеррамова Севиндж Исмаил гызы
В 1997 году окончила бакалавр по специальности «Технология хлебных, макаронных, мучных изделий и пищевых концентратов» факультета Технологии и дизайна Бакинского государственного товароведно-коммерческого института.
В 1999 году окончила магистратуру по указанной специальности.
С 1999 года работала на должности старшего лаборанта кафедры «Технология хлебных, макаронных, мучных изделий и пищевых концентратов» факультета Технологии и дизайна Бакинского государственного товароведно-коммерческого института.
В 2001 году была принята ассистентом кафедры «Технология хлебных изделий» Азербайджанского государственного экономического университета.
В настоящее время ассистентка кафедры «Технология пищевых продуктов» Азербайджанского государственного экономического университета.
Автор 25 научных трудов, в том числе 4 учебных программ.
В 2013 году защитив кандидатскую диссертацию в Институте Микробиологии НАНА, получила ученую степень доктора философии по биологии.