meherremova_mehriban2014_evez_etbio.f.d., dos. Məhərrəmova Mehriban Həmid qızı
2010-cu ildə «Meşə ekosistemlərində maya göbələklərinin sinekologiyası» mövzusunda namizədlik dissertasiya işini müdafiə edərək biologiya üzrə fəlsəfə doktoru elmi adına layiq görülmüşdür.
2017-ci ilə kimi Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Qida məhsulları texnologiyası” kafedrasında müəllim, baş müəllim, dosent vəzifələrində işləyib.
2017-ci ilin aprelindən 2020-ci ilə kimi “Qida məhsulları texnologiyası” kafedrasının müdiri vəzifəsini icra edib.
«Mikrobiologiya, sanitariya və gigiyena» fənni üzrə dərsliyin müəlliflərindən biridir, «Qida fiziologiyası» fənni üzrə təcrübə məşğələlərinin yerinə yetirilməsinə dair metodik göstərişlərin və digər materialların müəllifidir. 20-dən çox elmi məqalələri  dərc edilmişdir.

д.ф.биол., ст.преп. Магеррамова Мехрибан Гамид гызы
В 2010 году защитив кандидатскую диссертацию на тему «Синэкология дрожжевых грибов в лесных системах», получила ученую степень кандидата биологических наук.
До 2017 года работала старшим преподавателем кафедры «Технология пищевых продуктов» Азербайджанского государственного экономического университета.
С  апреля 2017 года работает на должности заведующей кафедрой «Технология пищевых продуктов»
Является соавтором учебника по дисциплине «Микробиология, санитария и гигиена», автор методических указаний по выполнению практических курсов по дисциплине «Физиология пищи» и других материалов. Опубликованы свыше 20 научных статей.