meherremova_mehriban2014_evez_etbio.f.d., dos. Məhərrəmova Mehriban Həmid qızı
2010-cu ildə «Meşə ekosistemlərində maya göbələklərinin sinekologiyası» mövzusunda namizədlik dissertasiya işini müdafiə edərək biologiya üzrə fəlsəfə doktoru elmi adına layiq görülmüşdür.
2017-ci ilə kimi Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Qida məhsulları texnologiyası” kafedrasında müəllim, baş müəllim, dosent vəzifələrində işləyib.
2017-ci ilin aprelindən 2020-ci ilə kimi “Qida məhsulları texnologiyası” kafedrasının müdiri vəzifəsini icra edib.
«Mikrobiologiya, sanitariya və gigiyena» fənni üzrə dərsliyin müəlliflərindən biridir, «Qida fiziologiyası» fənni üzrə təcrübə məşğələlərinin yerinə yetirilməsinə dair metodik göstərişlərin və digər materialların müəllifidir. 20-dən çox elmi məqalələri  dərc edilmişdir.

PhD in biology, s/teacher Maharramova Mehriban HamidShe was born in1970 in Baku.
In 2010, defending the Candidate’s paper on “Synecology of Yeast Fungus in Forest Ecosystems” she received PhD in Biology.
She has been serving a teaching staff, senior teacher of the Department of “Technology of Foodstuff” of Azerbaijan State University of Economics until 2017.
Since the April 2017, she executes the position of the Head of the Department “Technology of Foodstuff”.
She is one of the authors of the textbook “Micro biology, Sanitary and Hygienic” and the author of the methodological instructions in the discipline “Food physiology” and other materials. She has been published more than 20 scientific articles.