qah_qiymat_fotoi.е.n., dоs. Bаyrаmоv Qəhrəman Saleh oğlu
1976-1980-cı illərdə Azərbaycan Dövlət Xalq Təsərrüfatı İnstitutunda təhsil almış və oranı Fərqlənmə diplomu ilə bitirərək iqtisadçı ixtisasına yiyələnmişdir.
1980-1989-cu illərdə Azərbaycan Dövlət Plan Komitəsi yanında Elmi-Tədqiqat İqtisadiyyat institutunda iqtisadçı vəzifəsindən baş elmi işçi vəzifəsinə qədər yüksəlmişdir.
1989-1992-ci illərdə Azərbaycan Dövlət Plan Komitəsində, Azərbaycan Dövlət İqtisadiyyat və Planlaşdırma və Azərbaycan Dövlət İqtisadiyyat Komitəsində baş mütəxəssis, bölmə və şöbə müdiri vəzifələrində çalışmışdır.
1994-cü ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin «Qiymət və qiymətləndirmə» kafedrasında işləyib, 2018-ci ildən  isə “Sosial sferanın iqtisadiyyatı və idarə edilməsi” kafedrasının dosentidir.
1993-cü ildə namizədlik dissertasiyasını müdafiə edərək iqtisad elmləri namizədi alimlik dərəcəsi almışdır.  2001-ci ildən dosentdir.
Beynəlxalq və respublika elmi-praktiki konfranslarında, beynəlxalq elmi konqers və seminarlarda məruzələrlə çıxış etmiş, yerli və xarici mətbuat səhifələrində elmi məqalələr dərc etdirmişdir.
Qiymətin əmələ gəlməsi və qiymətləndirməyə aid 2 dərsliyin, 2 dərs vəsaitinin, 30-a qədər elmi məqalənin, çoxlu sayda proqram və metodiki göstərişlərin müəllifidir.

He was born on March 8, 1959 in Goychay.
In 1976-1980 he studied at the Azerbaijan State Institute of National Economy and graduated with honors with a degree in economics.
In 1980-1989 he rose from the position of economist to a senior scientific researcher at the Research Institute of Economics under the State Planning Committee of Azerbaijan.
In 1989 – 1992, he worked as a senior specialist, head of division and head of  a department at the Azerbaijan State Planning Committee, the Azerbaijan State Economy and Planning Committee, and the Azerbaijan State Economy Committee.
In 1994 he worked   at the department of “Price and Pricing” at Azerbaijan State   University   of Economics. Since 2018 he is an Associate Professor of the department of “Economics and Management of the Social Sphere”.
In 1993 he defended his thesis and was rewarded the title of   candidate of   economic sciences. Since 2001 he has been associate professor.
He has made reports   at international and national scientific conferences, international scientific congresses and seminars, published scientific articles in local and foreign press.
He is the author of 2 textbooks on   pricing and formation of pricing, 2 textbooks, up to 30 scientific articles, numerous programs and methodical instructions.