qah_qiymat_fotoi.е.n., dоs. Bаyrаmоv Qəhrəman Saleh oğlu
1976-1980-cı illərdə Azərbaycan Dövlət Xalq Təsərrüfatı İnstitutunda təhsil almış və oranı Fərqlənmə diplomu ilə bitirərək iqtisadçı ixtisasına yiyələnmişdir.
1980-1989-cu illərdə Azərbaycan Dövlət Plan Komitəsi yanında Elmi-Tədqiqat İqtisadiyyat institutunda iqtisadçı vəzifəsindən baş elmi işçi vəzifəsinə qədər yüksəlmişdir.
1989-1992-ci illərdə Azərbaycan Dövlət Plan Komitəsində, Azərbaycan Dövlət İqtisadiyyat və Planlaşdırma və Azərbaycan Dövlət İqtisadiyyat Komitəsində baş mütəxəssis, bölmə və şöbə müdiri vəzifələrində çalışmışdır.
1994-cü ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin «Qiymət və qiymətləndirmə» kafedrasında işləyib, 2018-ci ildən  isə “Sosial sferanın iqtisadiyyatı və idarə edilməsi” kafedrasının dosentidir.
1993-cü ildə namizədlik dissertasiyasını müdafiə edərək iqtisad elmləri namizədi alimlik dərəcəsi almışdır.  2001-ci ildən dosentdir.
Beynəlxalq və respublika elmi-praktiki konfranslarında, beynəlxalq elmi konqers və seminarlarda məruzələrlə çıxış etmiş, yerli və xarici mətbuat səhifələrində elmi məqalələr dərc etdirmişdir.
Qiymətin əmələ gəlməsi və qiymətləndirməyə aid 2 dərsliyin, 2 dərs vəsaitinin, 30-a qədər elmi məqalənin, çoxlu sayda proqram və metodiki göstərişlərin müəllifidir.

к.э.н., доц. Байрамов Кахраман Салех оглы
В 1976-1980 годах учился и окончил с дипломом отличия Азербайджанский институт народного хозяйства им.Д.Буниатзаде (ныне Азербайджанский государственный экономический университет), овладев специальностью экономиста.
В 1980-1989 годах работал в Научно-исследовательском институте при Азербайджанском государственном плановом комитете на должности старшего научного работника.
В 1989-1992 годах работал в Азербайджанском государственном плановом комитете, Азербайджанском государственном комитете экономики и планирования и Азербайджанском государственном комитете экономики на должности главного специалиста, начальника сектора и отдела.
С 1994 года работал на кафедре «Цена и оценка» Азербайджанского государственного экономического университета. В настоящее время работает на кафедре «Экономика и управление социальной сферой».
В 1993 году защитив кандидатскую диссертацию, получил ученую степень кандидата экономических наук.
С 2001 года является доцентом Экономического университета.
Выступал на международных и республиканских научно-практических конференциях, международных научных конгрессах и семинарах, имеет опубликованные статьи на страницах отечественной и зарубежной печати.
Автор 2 учебников, 2 учебных пособий, около 30 научных статей, многочисленных программ и методических указаний по цене и оценке.