CEFAM müəllimləri UNEC-də mühazirə keçib
Fransanın Leon şəhərində yerləşən Fransa və ABŞ-ın birgə təhsil müəssisəsi olan CEFAM-ın (İnterational School of Business and Management) nümayəndə heyəti Azərbaycan Dövlət İqtsad Universitetində (UNEC) olublar.
Avropa İttifaqının Erasmus+ proqramı çərçivəsində universitetdə olan nümayəndə heyəti Valida Meçri və Ketrin Guillotun UNEC-in Beynəlxalq əlaqələr və proqramlar üzrə prorektoru Şahin Bayramov və Beynəlxalq əlaqələr departamentinin rəhbəri Anar Kazımovla görüşüb. Görüşlərdə ikili əməkdaşlıq və mübadilə proqramı barədə müzakirələr aparılıb.
CEFAM-ın nümayəndə heyəti Erasmus+ proqramı çərçivəsində UNEC-də Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbi və SABAH qruplarına mühazirələr oxuyub.
Qeyd edək ki, UNEC və CEFAM arasında imzalanan müqaviləyə əsasən UNEC-in 5 tələbəsi hazırda CEFAM–da təqaüdlə bir semestrlik təhsil alır.

Преподаватели CEFAM провели лекции в UNEC
Делегация образовательного учреждения Франции и США CEFAM (İnterational School of Business and Management), которое находится во французском городе Леон, посетила Азербайджанский государственный экономический университет  (UNEC).
Делегация в составе Валида Мечри и Кэтрин Гуилотун, посетившая университет в рамках программы Европейского союза Erasmus+, встретилась с проректором по Международным отношениям и программам Шахином Байрамовым и руководителем Департамента международных отношений UNEC с Анаром Казымовым.  На встречах обсуждались вопросы двустороннего сотрудничества и программ обмена.
Делегация CEFAM в рамках программы Erasmus+ провела лекции в Международной школе экономики и в группах САБАХ UNEC.
Следует отметить, что в соответствии с подписанным соглашением между UNEC и CEFAM в настоящее время 5 студентов UNEC получают образование по стипендии CEFAM, охватывающая один семестр.