cog1_kamala_fotocoğ.e.n., dos. Zeynalova Kəmalə Zeynal qızı
1985-ci ildə Azərbaycan Dövlət Pedoqoji İnstitutuna daxil olub, 1990-cı ildə həmin institutu “Coğrafiya, əlavə biologiya” ixtisası üzrə müvəffəqiyyətlə bitirmişdir.
1990-1996-cı illərdə Yevlax şəhər 1 saylı  orta məktəbdə coğrafiya müəllimi işləmişdir.
1996-2000-ci illərdə Bakı şəhəri Nərimanov rayonu 193 saylı məktəbdə işləmişdir.
2000-2005-ci illərdə Xətai  rayonu 56  saylı orta məktəbdə coğrafiya fənnindən dərs demişdir.
2005-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində baş laborant, sonra isə  müəllimə işləmişdir.
2008-ci ildə Milli Elmlər Akademiyasında  dissertasiya işini müdafiə edərək coğrafiya elmlər namizədi elmi adını almışdır.
2016-cı ilə kimi Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Ətraf mühitin mühafizəsi və iqtisadiyyatı”  kafedrasının dosenti olub.

к.г.н., доц. Зейналова Камаля Зейнал гызы
В 1985 году поступила в Азербайджанский государственный педагогический институт. В 1990 году успешно окончила специальность «География, дополнительно биология» указанного института.
В 1990-1996 годах работала учительницей географии в средней школе № 1 города Евлах.
В 1996-2000 годах работала в средней школе № 193 Наримановского района города Баку.
В 2000-2005 годах преподавала дисциплину география в средней школе № 56  Хатаинского района.
С 2005 года работала на должности лаборанта, преподавателя Азербайджанского государственного педагогического университета.
В 2008 году защитив диссертационную работу в Национальной академии наук, получила ученую степень кандидата географических наук.
В настоящее время является доцентом кафедры «Экономика и охрана окружающей среды» Азербайджанского государственного экономического университета.